• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

adixe

Użytkownicy
  • Zawartość

18
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O adixe

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Czy zna ktoś zbiór zadań z fizyki zbudowany na tej samej zasadzie do chemia Witowskiego?
  2. Witam Czy zna ktoś zbiór z Fizyki zbudowany na tej samej zasadzie co Chemia Witowskiego?
  3. Nie , sport zwiększa inteligencje...
  4. Ja trenowałem codziennie , korków nie miałem , sam zrobiłem 10 zbiorów i 97% z chemii
  5. I jak poszło??
  6. Chwila , a Mg2+ z mgcl2 nie hydrolizuje ? wtedy powstałby Mgoh2 , wiązanie jonowe , i wiadomo o co chodzi.
  7. Mamy mieszaninę wody i Mgcl2 rozpuszczonego . Jest jakaś temperatura wrzenia tego mgcl2 , wysoka ale jest. Potem sobie skraplam ten Mgcl2 , a następnie zestalam.
  8. Metanal sam polimeryzuje , bez katalizatorów ?
  9. Pewnie jakbyś miał narysować wzór taflowy cukru też byś poległ , bo tego nie było kiedyś.
  10. Zgubiło cię to że myslałeś ze zrobienie matur to jakiekolwiek przygotowanie. Podczas polimeryzacji pęka wiązanie podwójne. Więc skoro takie wiązania pękają , to wiązania wodorowe nie mają nic do gadania. Asocjacja nie przyczynia się do żadnych przegrupowań . Patrz etanol , woda , HF. Odziaływania dipol dipol są słabsze niz wodorowe . http://cke.edu.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Arkusze_egzaminacyjne/2010/Chemia/chemia_pp.pdf Proszę , zadanie z maturki, które robiłeś na 90% ,podstawowej.
  11. W sumie woda destylowana ???
  12. Reforma też miała otrzymywanie Mgcl2 . Tylko u nas było że dysponujemy tylko niezbędnym sprzętem , i odrazu odrzuciłem destylację. Tutaj nic takiego nie było. Teoretycznie to jest możliwe (Temperatura wrzenia: 1 412 °C)....
  13. Przepraszam , ale jak widze wasza biologią i moja , a potem te komentarze... To co mówisz to kompletna bzdura. Wiązania podwójne pękają a wodorowe nie ? Metoda addycji wody do etynu gdzie powstaje etanal , z tautomeryzacji enolu , znajduje się w ksiązce chemii nowej ery i było pare razy na maturze , głownie czerwcowej. Kolejnym przykładem niech będzie metanal , w którym są poruszane na tej maturze oddziaływania dipol dipol (które nie są jednak wodorowymi - troche dziwna sprawa , egzaminator OKE powiedział mi że to nie są wiazania wodorowe ) , on sam ulega polimeryzacji do poliformaldehydu , i z tym też było zadanie na maturze. Zwróć uwagę że pytanie nie dotyczyło co jest bardziej "uprzewilijowane " , ale tego , dlaczego nie można tego polimeru otrzymywać bezpośrednio z monomeru .... Ja twoją maturę zrobiłem w 78min , bez błędu , choć było parę kruczków. Jak nadal nierozumiesz czegos , to powiedz.
  14. Czy zapis wiązanie kowalencyjne , zamiast kowalencyjne niespolaryzowane nadal jest uznawane?
  15. HGH - -> nylon otrzymuje się z w reakcji z m.in heksano-1,6-diaminy , która tworzy między swoimi cząsteczkami wiązania wodorowe.