RobotLbn

Alkeny Alkiny Izomeria Ważne

8 posts in this topic

Siemka jutro mam sprawdzianik z chemii ale zapomniałem się nauczyć 1 rzeczy Izomerii w Alkinach I Alkenach. Jak się tworzy ich izomery ????????

Dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam

0

Izomery to związki które maja taki sam zwór sumaryczny ale inny strukturalny. Da się je rysować izomery już od butanu, będzie to np 2-metylopentan i n-butan(prawdopodobnie o taką izomerie ci chodzi). Wraz ze wzrostem ilości atomów węgla w cząsteczce Są oczywiście różne rodzaje izomerii: cis trans, E-Z, optyczna.

0

To wiedziałem w Gimnazjum , chodziło mi o konkrety a nie o definicje ... Np jak stworzyć izomery do butynu

0

na takich samych zasadach, jak dla innych związków, musisz tylko pamietac o kilku zasadach:

1. Wszystkie izomery musza miec taki sam wzór sumaryczny;

2. Wszystkie izomery butynu musza miec wiązanie potrójne;

4. Atom węgla musi zawsze byc 4-wartościowy, a atom wodoru zawsze 1-wartościowy

Spróbuj narysowac takie związki i przedstaw nam

0

Albo.. Jutro wstawie zdjęcia rozrysowanych :

Dowolnego

Alkenu

Alkanu

Alkinu

I jak będziesz mógł to mi powiesz jak przestawić odpowiednie łańcuchy aby powstały izomery

Z GÓRY DZIĘKUJE !!!

0

w przypadku pentanu jedyną metodą na otrzymanie izomerów jest zmiana geometrii łańcucha głównego. Zamiast pięciowęglowego będziesz miał np. czterowęglowy z grupą metylową jako podstawnikiem (2-metylo-butan) lub trójwęglowy z dwoma grupami metylowymi (2,2-dimetylo-propan). Co do alkenów i aklynów do izomerii łańcucha głównego dochodzi również izomeria położenia wiązania wielokrotnego. Buten może się odnosić zarówno do but-1-en jak i do but-2-en. Mam nadzieję, że będzie to pomocne. Jak rozrysujesz wszystkie izomery i prawidłowo je nazwiesz możesz wkleić wzory a my to sprawdzimy. Powodzenia

1

w przypadku pentanu jedyną metodą na otrzymanie izomerów jest zmiana geometrii łańcucha głównego. Zamiast pięciowęglowego będziesz miał np. czterowęglowy z grupą metylową jako podstawnikiem (2-metylo-butan) lub trójwęglowy z dwoma grupami metylowymi (2,2-dimetylo-propan). Co do alkenów i aklynów do izomerii łańcucha głównego dochodzi również izomeria położenia wiązania wielokrotnego. Buten może się odnosić zarówno do but-1-en jak i do but-2-en. Mam nadzieję, że będzie to pomocne. Jak rozrysujesz wszystkie izomery i prawidłowo je nazwiesz możesz wkleić wzory a my to sprawdzimy. Powodzenia

Ok dzięki jutro wstawie izomerki

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz