Set

Analiza metodą TLC część pierwsza - aminokwasy

1 post in this topic

Witam, z racji że nie ogarniam jeszcze tutejszego sposobu formatowania postów, zamieszczam DWA pliki które są głównym tematem tegoż wątku

post-1169-0-73594600-1389820422_thumb.jp

BIOMIST TLC1.pdf

1

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Podobna zawartość

• Przez joanna96
      Witam. Mam problem z analizą poniższego widma. Właściwie w ogóle nie wiem jak się za to zabrać  ciecz którą dostałam do analizy ma średniej intensywności zapach zmywacza do paznokci, jasno-żółtą barwę. Więc widmo próbowałam analizować pod kątem ketonu, ale chyba jednak to nie to.
      Z góry dziękuję za pomoc.

• Przez bioDejf98
      Witam wszystkich bardzo serdecznie.
      W związku z wysoką ceną tryptaminy, postanowiłem sam zsyntetyzować tę substancję. Natrafiłem na reakcję dekarboksylacji tryptofanu do tryptaminy w wysokowrzącym rozpuszczalniku w obecności katalizatora. Przepis wygląda tak: 80g tryptaminy dodano do 250ml cykloheksanolu, następnie 5g cykloheksanonu oraz 3-10ml metanolu. Mieszaninę ogrzewano w 160*C aż do zaprzestania wydzielania się tlenku węgla IV. Dodano kilka kropel NaOH w celu sprawdzenia, czy dekarboksylacja dobiegła końca. Roztwór poddano destylacji, w wyniku której oddestylowano rozpuszczalniki, następnie pozostałości przemyto 5% roztworem NaHCO3, a następnie wodą destylowaną. Tryptamina wydzieliła się w postaci kremowego oleju, który ponownie przemyto NaHCO3 i wodą destylowaną. Tryptaminę krystalizowano przy pomocy acetonu. 
      Moje pytania do tej reakcji brzmią następująco:
      1. Jak wygląda zbilansowane równanie tejże reakcji?
      2. Jakie produkty oprócz tryptaminy powstają w wyniku tej reakcji?
      3. Czy istnieją alternatywne metody otrzymywania tryptaminy?