Ania1998

Angielski w liceum - czy warto poświęcać czas?

7 posts in this topic

Mam wymagające lekcje języka angielskiego. Zastanawiam się czy nie olać tego przedmiotu dla biologii i chemii, czy starać się z języka, bo to się przyda na medycynę? Nasz nauczyciel jest wymagający, mamy ciągle dużo zadane, a testy są zawsze z 3 stron słówek z końca książki. I dodatkowo stresuję się tym, że nie jestem taka dobra i dokładam sobie nauki, żeby dorównać mojej grupie. A przepisać się do innej nie mam możliwości niestety :( Co robić? Dodam, że ten nauczyciel traktuje nas jakbyśmy chcieli zdawać rozszerzenie, a ja nie mam zamiaru tego robić :/

0

Angielski warto znać - przyda się i na medycynie, i w życiu. Teraz prace czy artykuły naukowe czyta się i pisze przede wszystkim po angielsku, poza tym u mnie niektórym wykładowcom nie chce się robić dwóch prezentacji dla nas i English Division, toteż jesteśmy skazani na angielski ;).

Nie mniej jednak warto uczyć się angielskiego dla siebie, nie dla szkoły. Nigdy nie cierpiałam uzupełniania tych idiotycznych ćwiczeń, w których trzeba było przepisywać słowo w słowo z podręcznika, zupełnie machinalnie i bezsensownie. 

0

Najprostsza metoda na naukę języka angielskiego to spędzanie z nim dużej ilości czasu :) nawet głupie oglądanie filmików na yt na tematy które nas interesują w tym języku moga dawać rezultaty

1

Pytanie trochę dziwne, bo w dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez znajomości angielskiego. Wiadomo, że teoretycznie się da, ale tak jak pisała Alra wszystkie teksty naukowe są pisane po angielsku. Na medycynie przez pierwsze trzy semestry też masz angielski, na którym uczysz się słownictwa medycznego, komunikacji z pacjentem i pracownikami służby zdrowia, no i, przede wszystkim, czytania tekstów o tematyce medycznej. Jak chcesz to zrobić nie przykładając się wcześniej do angielskiego? :P 
Na ŚUMie w Kato na zaliczenie trzeba przygotować prezentację na wybrany medyczny temat po angielsku i nie wyobrażam sobie tego jakoś jeśli ktoś zna tylko wybrane słówka :D

0

Na GUMedzie angielski jest dopiero w drugim semestrze pierwszego roku (mówię o lekarskim), ale na anatomię oraz embriologię obowiązuje mianownictwo po angielsku (pytali nas o nie już na pierwszych zajęciach). Dla osoby, która słabo zna angielski, te nazwy będą jak z kosmosu, no i trudniej będzie Ci wykombinować coś na szybko. Angielski się naprawdę przydaje, warto się do niego przyłożyć. :)

0

Warto.

Przede wszystkim dla siebie. Ja wiem, że maturka, trzaskanie zadań i te sprawy, wszystko schodzi na dalszy plan. Ale jak nie teraz to kiedy? :) A będąc na leku czy nawet jakichkolwiek innych studiach medycznych, szkoda będzie czasu na nadrabianie zaległości z angielskiego, lepiej spożytkować ten czas na inne czasochłonne przedmioty (czy chociażby życie studenckie, jak kto woli ;p).

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz