• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

arczibe

Biologia
  • Zawartość

13
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O arczibe

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Może chce juz od samego początku klepać Hejnowicza i Szweykowskich
  2. Jest tu ktoś studiujący biologie na UJ
  3. Sempervirnes bardzo szybko potrzebna Ci odpowiedź? Chętnie po sesji odpisze Ci co i jak.
  4. Kursy dodatkowe musisz brać, żeby 60 ects na rok uzbierać. Oczywiście można brać więcej - nikt nie zabrania. Np na I roku trzeba było sobie dobrać kursów dodatkowych za 14 ECTS. Na drugim roku 5 ECTS aby mieć 60 ECTS. Kursów dodatkowych jest sporo. Można także brać kursy spoza wydziału (np. z sąsiedniego WBBiB gdzie są bardzo interesujące kursy), ale potrzeba zgody dziekanatu i prowadzących. Polecam odwiedzić stronę http://www.biologia.uj.edu.pl/ Co do terenówek - złamana noga hmm... będziesz musiał za rok. Szczerze, nie wiem jak to jest - być może jest jakaś opcja ze zwolnieniem, ale nie udzielę Ci odpowiedzi na to pytanie.
  5. Keti - o ile wiem Kurs Pedagogiczny jest bezpłatny. Nawet jak Ci się znudzi w trakcie, można zrezygnować. Na stronie wydziałowego centrum dydaktyki BiNoZu jest opisane co i jak. Random: Botanika systematyczna - 2 tyg zajęć (od pon do sob) Kręgowce - Spytkowice 1 dzień w teren, ZOO - parę h Bezkręgowce - 5 dni zajęć Dodam, że są kursy dodatkowe, które zawierają w sobie zajęcia terenowe.
  6. 1. Zajęcia na Ruczaju. Na Ingardena jest tylko chemia organiczna dla biologów. Poza tym już niedługo Wydział Chemii przeniesie się z Ingardena na III Kampus. 2. Cieżko odpowiedzieć na takie pytanie... Każdy podstawowy kurs ma ćwiczenia i dodatkowo może mieć konwersatoria czy jakieś laboratoria. Ja właściwie tydzień miałem zajęty - ale to zależy od tego jak plan sobie ustalisz. 3. Jeśli zarejestrowałeś się na grupę X, a okazuje się, że Ci nie pasuje to jeśli tylko jest miejsce na sali prowadzący nie robią problemów - przynajmniej ja z takowymi, którzy widzą w tym problem się nie spotkałem. To wszystko zależy od woli prowadzącego. 4. Oczywiście. Kurs pedagogiczny można zacząć już na 1 roku. Więcej szczegółow nie znam, bo się tym nie interesuję 5. Zależy od zakładu. Jeden patrzy na oceny z danego przedmiotu np. w zakładzie genetki brana była pod uwage - a jakże, ocena z genetyki. Drugi przyjmuje na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, a gdy za dużo chętnych na raz to też na oceny z przedmiotu patrzą. Oczywiście piszę z prespektywy studenta I stopnia - nie wiem jak na magisterce. Mój rok (czyli II) i aktualny I mają terenówki normalnie, czyli botanika, bezkręgowce, kręgowce. Nie wiem jak będzie to w przyszłości - ponoć wolą wydać na próbki do PCR niż zasponsorować zajęcia terenowe... No cóż - niedługo biolog nie będzie widział w ogóle zwierząt/roślin - wszystko w teorii, albo na poziomie komórki. Mam nadzieje, że się tak nie stanie. Terenowe zajęcia z botaniki systematycznej dały w kość, ale teraz ciepło je wspominam i nawet jak widzę jakiegoś chwasta to przypominają mi się te łacińskie nazwy gatunków i rodzin
  7. Dehydrogenaza NADH, kompleks cytochromów bc1 i oksydaza cytochromowa działają jak pompy protonowe wtedy gdy elektron przeskakuje z jednego na drugi kompleks. Wypompowują protony przez błonę z martix do przestrzeni międzybłonowej.
  8. Polecam studiowanie na Uniwersytecie Jagiellońskim. A dlaczego? Jest sporo świetnych wykładowców, nowoczesne sale, sprzęt i ogólnie wyposażenie, uczelnia jest dobrze finansowana. Już od samego początku studiowania można załapać się na jakieś wolontariaty, czy nawet projekty badawcze i w taki sposób zwiększać swoje umiejętności i wiedzę. Jest na prawdę spory wybór specjalizacji. Pełno różnych katedr, zakładów zajmujących się przeróżną tematyką. Polecam stronę naszego kierunku i ogólnie Instytutu Zoologii czy Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Tam są informacje czym zajmują się poszczególne zakłady. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Keti jeśli interesuje Cie człowiek to w Instytucie Zoologii jest Zakład Antropologii.
  9. karoolajn dlaczego używasz sformuowania EKOLOG? Wiesz w ogóle czym ekologia się zajmuje?
  10. W porządku, nie wnikam
  11. O proszę! A w jakim zakładzie?
  12. Ergo Sum, studiuje na UJ-ocie. Jeszcze nie jestem pewny co do specjalizacji: waham się między biologią komórki a neurofizjologią. Zobaczymy, w toku studiów się przekonam.
  13. Chciałbym serdecznie przywitać wszystkich forumowiczów. Nie lubię zbyt wiele o sobie pisać/mówić. Interesuję się biologią już od dzieciństwa (nawet chciałem zostać paleontologiem ). Jestem studentem pierwszego roku biologii - botanika i chemia organiczna wykańczają