• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

ATP

Użytkownicy
  • Zawartość

9
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O ATP

• Tytuł

• Urodziny 21.10.1997

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    biologia, chemia, medycyna, astronomia

Kontakt

• GG
    44302864
  1. Mam problem, bo w zeszłym roku zasiałem cytryne i ładnie rosła, ale teraz zaczęły jej się oklapywać liście i są zwrócone w dół, nie wiem czy to przez to że za dużo podlewałem dlatego zmniejszyłem ilość wody ale bez zmian, a może chodzi o porę roku, nie stosuje żadnego nawozu.
  2. Przyczynami wzdęć są bakterie jelitowe, które wywołują gazy. Myślę żeby zwiększyć spożywanie produktów mlecznych fermentowanych jak kefiry, jogurty, mleko aby wpłynęły na stan wewnętrzny flory bakteryjnej. Ja na początku myślałem, że wzdęcia są wywołanie nadmiernym połykaniem powietrza podczas konsumpcji, ale nie wiem czy to prawda.
  3. Witamy na forum !
  4. Matka z układem antygenów Rh(-), uczulona na antygen D, rodzi dziecko, które posiada grupę krwi Rh(+) – możliwe jest zajście konfliktu serologicznego.
  5. Sacharoza to inaczej cukier kuchenny, którego nie należy przedawkowywać bo organizm przyswoi go w postaci tłuszczu. Błonnik to celuloza nieprzyswajalna przez organizm ludzki, ale ma duże znaczenie w trawieniu. Po pierwsze pęcznieje w żołądku powodując uczucie sytości, po drugie usprawnia perystaltykę jelit, po trzecie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka okrężnicy, po czwarte zmniejsza przyswajanie cholesterolu i trójglicerydów , po piąte wspomaga rozwuj korzystnej flory bakteryjnej w jelitach i myślę że to jeszcze nie wszystko w roli błonnika w organiźmie.
  6. DNA

Organizmy diploidalne : szympans, gołąb, muszka owocowa / Organizmy poliploidalne : pszenica / Organizmy haploidalne : drożdze
  7. Można w tej kwestii wziąć pod uwagę placebo. Pacjenci myślą, że podany jest im prawdziwy lek, lecz naprawde jest on substancją obojętną, ale myślą że ten lek im pomoże w psychice. Często zastosowanie prawdziwego leku mogłoby być szkodliwe dla pacjenta, ale oszukanie go przez wmówienie, że przyjął lek, może poprawić jego sytuację psychiczną. Zdarza się, że pacjent, który przyjął placebo, zamiast prawdziwego leczenia, naprawdę zdrowieje. Ta sfera psychiki człowieka nie jest do końca zbadana.
  8. Na temat "Biologia. Jedność i różnorodność" to książka dobra do olimpiady biologicznej, nauki ale sądzę, że lepszą książką jest biologia Villego albo Campbella. W tych książkach myślę, że można rozwinąć swoją wiedzę biologiczną. Na temat pozostałych książek - nie kojarze.