• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

bejbe

Użytkownicy
  • Zawartość

5
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O bejbe

• Tytuł

• Urodziny 23.06.1994

Informacje profilowe

1. Witam , mam problem z tym zadaniem, którego nie jestem w stanie sama rozwiązać. 8. Na schemacie 4 przedstawiono zachowanie się pary chromosomów podczas mejozy. a. Wyjaśnij, który obrazek, A czy B, przedstawia nieprawidłowy przebieg mejozy. Wyjaśnij na czym polega zaistniała nieprawidłowość i w której fazie mejozy miała miejsce. (2 pkt) b. Wskaż 1 prawdopodobną przyczynę powstania powyższego zakłócenia. (1 pkt) c. Przyjmując, że przedstawiony proces prowadzi do powstania komórek rozrodczych, wyjaśnij konsekwencje przedstawionych zaburzeń. (1 pkt) tutaj macie schemat : http://i46.tinypic.com/orovv6.png Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu zadania
  2. Witam , mógłby ktoś mi pomóc z drugim wnioskiem ? do jednego doszłam sama , że powinien brzmieć : Im wyższa temperatura to tym proces mitozy jest krótszy. ( Jeśli jest źle to proszę mnie poprawić). Nie mam pojęcia jak może brzmieć wniosek nr 2. macie obrazek : http://i48.tinypic.com/2lllkkj.jpg macie zadanie : Wykonano doświadczenie badające zależność czasu trwania poszczególnych faz mitozy od temperatury. Wyniki przedstawiono w załączonym rysunku, podając względny udział poszczególnych faz podziału. Sformułuj 2 wnioski z przeprowadzonego doświadczenia.
  3. DNA

Witam, mógłby ktoś pomóc mi w rozwiązaniu tego zadania ? byłam cora przez 2 tygodnie i nie rozumiem tego .. a muszę to oddać jutro. Zad. 13* Cały DNA zawarty w jądrze komórkowym podzielony jest na odcinki. W wyniku kondensacji chromatyny w profazie ujawniają się chromosomy. Zespół chromosomów charakterystyczny dla każdego gatunku nosi nazwę kariotypu. Kariotyp człowieka składa się z 2n=46 chromosomów, tyle właśnie będzie znajdowało się chromosomów w jądrach komórek skóry, mięśni. Ilość chromosomów w komórkach somatycznych szympansa 2n=48, u gołębia 2n=80, u muszki owocowej 2n=8, u pszenicy 6n=42, u drożdży n=17. Napisz, które z wymienionych organizmów są poliploidami, które są haploidalne, a które diploidalne. Napisz, jaki będzie zapis mówiący o ilości chromosomów w komórce jajowej szympansa, jądrze generatywnym w pyłku pszenicy i w plemniku gołębia.
  4. Witam, bardzo chciałbym się dowiedzieć co dzieje się chromosomem jeżeli ten straci centromer ? Dokładne pytanie brzmi tak : 7. Wyjaśnij jaka jest rola centromeru i jakie są konsekwencje jego utraty przez chromosom. role centromeru umiałem wyjaśnić , ale drugiej rzeczy już nie.. w ineterencie czy książce też nie ejst nic konkretnie opisane.
  5. Witam , mam zadanie na piątek do zrobienia, niestety nie mam pojęcia jak się do tego zabrać... Liczę na jakieś sensowne wskazówki przy rozwiązaniu tego. Schemat I ilustruje sposób łączenia różnych nukleotydów wchodzących w skład DNA. Do analizy biochemicznej przygotowano 2 odcinki DNA o następującej sekwencji nukleotydów: sekwencja 1 GGGCTAGGCCGGCCAT CCCGATCCGGCCGGTA sekwencja 2 AAATTAGCTAGGTTTGGA TTTAATCGATCCAAACCT Wskaż, która z sekwencji szybciej ulegnie denaturacji termicznej. Odpowiedź uzasadnij. tutaj jest schemat : http://i47.tinypic.com/155l4yv.jpg Bardzo proszę o pomoc, peace