biochemiczni_pl

Biochemiczni.pl - blog tworzony z pasji

1 post in this topic

Cześć!

Jak zauważyliście (albo i nie) pojawiliśmy się na forum nie tak dawno i rozgościliśmy się. Dlaczego mówię "my"? Ponieważ jest nas dwójka. Ona i On. Równie dobrze można powiedzieć On i Ona. Razem tworzymy blog Biochemiczni.pl.

Ona to studentka III roku farmacji w Poznaniu. Pasjonatka biologii molekularnej i bioinformatyki.

On to student II roku lekarskiego w Bydgoszczy. Kocha biochemię, bloki metaboliczne a jego ulubionym tematem są białka i patologie z nimi związane - zwłaszcza priony.

Pomysł otwarcia bloga powstał około 2 miesiące temu - jakoś w połowie lutego. Od samego początku mieliśmy nadzieję na stworzenie miejsca, w którym swobodniebędzie można publikować zarówno te dłuższe jak i krótsze przemyślenia naukowe. W którym po kolei, powoli będziemy wyjaśniali zawiłości biochemiczne i biologiczne ludzkiego ciała. Komórka do komórki albo białko do białka. Pierwsze artykuły pojawiły się około miesiąca po pomyśle. Teraz staramy się działać coraz prężniej.

Tak jak już wspomniałem chcemy w naszych postach/artykułach dotykać takich dziedzin jak biochemia, biologia molekularna, bioinformatyka etc etc etc...

Co jakiś czas mamy zamiar tutaj na forum wrzucać fragmenty naszych artykułów. Mamy nadzieję na wywołanie burzliwej dyskusji (tak!  chcemy tego! największą radością po całym dniu jest zobaczenie migającej ikonki "Nowy komentarz").

Zapraszamy do odwiedzania nas zarówno na blogu: http://www.biochemiczni.pl jak i naszym fanpage: https://www.facebook.com/biochemicznipl

Pozdrawiamy!
Florence Lewandowski
Corvus Cornix

PS. Naturalnie spotkacie nas również w wątkach z działów Biochemia, Genetyka i Botanika gdzie mamy zamiar często się udzielać!

2

Share this post


Link to post

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz