Oxygenium

Biomistowa Baza Noclegowa

7 posts in this topic

Biomistowa Baza Noclegowa,

czyli adresy i inne info o miejscach noclegowych w całej Polsce, które możemy polecić innym

Na pomysl tego postu wpadłam podczas minionego weekendu, kiedy byłam na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i nocowałam u bardzo miłych gospodarzy, w przepięknym miejscu.

Proszę podawać adresy i inne namiary na fajnych gospodarzy, którzy chętnie i niedrogo przenocują gości. Napiszcie, jakie są inne walory tego akurat miejsca noclegowego, co ciekawego jest do zwiedzenia w okolicy, itp.

na dobry poczatek:

super nocleg na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej:

Małgorzata i Adam Kaweccy

Mirów 22

tel.: (034) 315-41-97

Noclegi osobnym domku, kazdy pokój ma aneks kuchenny (kuchnia gazowa, talerze, sztućce, za garnkami sie nie rozglądałam, ale jesli brak, to mozna pożyczyć od gospodarzy) oraz łazienka. Można korzystać z altanki, grilla i huśtawki. Po podwórku łazi przesympatyczny brązowy bernardyn pod tytułem Dymek. We wsi jest karczma, sklepy spożywcze (sztuk 2, o ile pamiętam), kościół (a w nim tylko 1 msza), bliziutko od gospodarzy są malownicze ruiny zamku w Mirowie (wejście bezpłatne) oraz skały, po ktorych można się wspinać, półtora kilometra dalej jest zamek w Bobolicach i równiez skałki, wszystko mozna zwiedzać, za wstęp na zamek się płaci, ale niedużo. Mirów jest świetną bazą wypadową na wyprawy piesze (np. do Łutowca czy Bobolic), rowerowe (Łutowiec, Niegowa, Myszków, Żarki) czy samochodowe. Za trzy noclego płaciliśmy 25 zeta od osoby.

1

Czy ktoś może polecić fajne noclegi pod dachem/pola namiotowe, w Bieszczadach, okolicach puszczy Białowieskiej , a także jakichkolwiek polskich górach? Najlepiej jak najtaniej, ale nie koniecznie bo szukam też alternatywy na jeden, dwa noclegi.. 

0

Ja znowu szukam czegoś na Mazurach, chętnie bym się wybrał przed wakacjami a nie mam pojęcia gdzie...

0

Ja znowu szukam czegoś na Mazurach, chętnie bym się wybrał przed wakacjami a nie mam pojęcia gdzie...

Co do namiotu to na Mazurach prawie zawsze przy marinach żeglarskich się dogadasz z rozstawieniem namiotu (czasem płatnie, czasem nie), a i zaplecze sanitarne jest (płatne).

W mniejszym miejscowościach też jest prawie zawsze agroturystyka, tam też się dogadasz.

No i mnóstwo miejsc na dziko.

Pod dachem jw. agroturystyka, booking widziałem ma sporo ofert.

0

Raczej szukam czegoś spokojnego więc wchodza w grę te mniejsze miejscowości, dziękuje za wszystkie porady :)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz