• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Calvin

Matura
  • Zawartość

117
  • Ostatnia wizyta

• Days Won

1

Calvin last won the day on 30 Czerwiec 2015

Calvin had the most liked content!

Reputacja

5 Licznik lajków.

O Calvin

• Tytuł

• Urodziny 14.03.1996

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    Biologia 92%
    Chemia 98%
    Matematyka podst. 98%
    Edukacja to najlepsze zabezpieczenie na starość.-Arystoteles.
  • Kto
    Licealista

Ostatnie wizyty

1 753 wyświetleń profilu
  1. A teraz na całym 6 roku mamy staż A te wakacyjne staże to na jakiej zasadzie są przydzielane?
  2. Cześć Jestem teraz na pierwszym roku medycyny i zastanawiam się czy opłaca się mieć dobre oceny.Wiadomo , że kosztuje to wiele czasu i wysiłku.Ale czy oceny pomogą potem dostać się na jakąś dobrą specjalizacje , czy ogólnie dadzą jakieś póżniejsze ulgi?Czy lepiej rozwijać się w kierunku , który mnie interesuje , czy uczyć się wszystkiego?Pytam również w kontekscie wyższych lat? Słyszałem , że jak się ma lepsze oceny to łatwiej się dostać na staż, ale to chodzi o staż taki wakacyjny po każdym roku czy ten na 6 roku studiów?
  3. 4. Zmieszano 400 ml 0.08M Na2HPO4 i 400 ml 0.02 M NaH2PO4; pKa(H2PO4) =6.8. Oblicz pH buforu (1pkt), molowośc buforu (1pkt) oraz pojemnośc buforową (1 pkt )*. Oblicz ile gramów chlorku sodu należy rozpuścić w 1 l tego buforu, aby roztwór był izotoniczny z osoczem (2 pkt). MNaCl = 58.5 g/mol * załóż, że do 1 l buforu dodano niewielką ilość moli mocnego kwasu (np. 0.5 ml 1 M HCl) 5. Stałe dysocjacji dla kwasu H3PO4 wynoszą odpowiednio K1=1,1·10-2, K2=1,6·10-7, K3=1,0·10-12.Mamy do dyspozycji 0,2 M Na2HPO4 oraz 0,1 M NaH2PO4. W celu sporządzenia 1 litra 0,1 M buforu fosforanowego pH 7,4 należy zmieszać ze sobą: A. 800 ml Na2HPO4 i 200 ml NaH2PO4 B. 200 ml Na2HPO4 i 400 ml NaH2PO4 oraz 400 ml H2O C. 400 ml Na2HPO4 i 200 ml NaH2PO4 oraz 400 ml H2O D. 200 ml Na2HPO4 i 100 ml NaH2PO4 oraz 700 ml H2O E .400 ml Na2HPO4 i 100 ml NaH2PO4 oraz 500 ml H2O 6.Ile moli Na2HPO4 należy dodać do 100 ml HCl o pH 1.0, aby otrzymać roztwór o pH 7.4. pKa dla H2PO4- = 6.8. Mi powstało ph1=7,4 ph2=7,35 pojemność buforu=0,01 i dalej nie umiem....
  4. Witam może mi ktoś wytłumaczyć jak obliczyć PI peptydu w zależności od ph? Np, w ph=7,4 jaki ładunek będzie miał peptyd Arg-Cys-Tyr-Asp-Liz i Glu-Glu-Leu-Val-Cys-Cys-Arg-Asp ?
  5. Dziękuje za informacje.Czyli jak mam wybierać to lepiej jednotomowego Konturka ?
  6. Chodzi mi o CMUJ
  7. Dziękuje.A wiesz gdzie można dostać takie Stasie?
  8. Witam.Tak jak w temacie , którego Sobotte lepiej wybrać(2 czy 3 tomowego)?Czym one się różnią? Oraz mam pytanie o przystępne podręczniki do fizjologii.Uważacie , że Konturek jest dość przystępny , czy nie bardzo ( i tutaj też lepszy jest 1 tomowy czy 5 tomowy ) Z góry dziękuje za odpowiedz
  9. Witam, ide w tym roku na kierunek lekarski i mam pewien problem.A mianowice u nas na uczelni obowiązuje anatomia moore'a , a nazwy anatomiczne są tylko po angielsku.A ja chciałbym uczyć się po łacinie.Więc mam pytanie jaki jest najlepszy słownik nazw anatomicznych najlepiej polsko-angielsko-łacińskich lub angielsko-łacińskich.Czy kożystanie z takiego słownika nie jest zbyt czasochłonne?Pytanie kieruje do osób , które np. uczyły się z Greya bo tam chyba też są tylko nazwy po angielsku.
  10. Mam do Was pytanie.Co może robić lekarz bez specjalizacji , czyli w jakim zakresie może wykonywać prace lekarza pełnoprawnego ? Czyli co może robić , a czego nie może robić
  11. No i właśnie to mnie martwi , że ktoś skończy takie trudne studia a potem nie będzie miał pracy
  12. No dosyć przekonywujące argumenty
  13. Wykształcenie prawnika jest równie drogie jak wykształcenie medyka
  14. No nie wiem.Ale lekarze nie mogą wyjeżdżać w nieskończoność.Mam nadzieje , że z kierunkiem lekarskim nie stenie się to samo co z prawem, że praktycznie na każdej uczelni można studiować ten kierunek.Tak się chyba stało po uwolnieniu tego zawodu
  15. Cześć.Mam do was takie pytanie.Czy nie uważacie , że jeśli zostały otwarte aż 3 nowe uniwersytety medyczne a w przyszłości zostanie otwarty też uniwersytet w opolu to będzie za dużo lekarzy.Pytam bo zastanawiam się po co cały czas otwierają nowe uniwersytety .Przecież braki lekarzy szybko się zapełnią i będzie ich aż za dużo.Co o tym myślicie?Czy grozi w Polce lekarzom bezrobocie?