kasia41212

Cena za korepetycje

7 posts in this topic

Jaka według Was jest rozsadna cena za jedną godzinę korepetycji z chemii w szkole średniej? Jaka kwota jest już zwykłym zdzierstwem i niczym więcej? Ile Wy sami bierzecie, lub płacicie za godzinę takich korepetycji?

0

moim zdaniem zdzierstwo zaczyna się od 40 pln/h, ale to też zależy kto bierze te korepetycje, gdyby miał je dawać potomkom lekarzy to teżbym zdzierał :P

0

cena korepetycji zależy też od tego kto je daje. czy jest o student, nauczyciel z wieloletnim stażem czy też nauczyciel akademicki  :) 

0

moim zdaniem nie jest ważne kto daje, ale efekt, student może być skuteczniejszy niż jakiś doktor.

0

oczywiście, że skuteczność korepetytora nie zależy od tego ile literek ma przed nazwiskiem a od podejścia do ucznia i szeroko pojętego talentu pedagogicznego. niestety, z reguły cena za lekcje już od tych literek zależy.

0

cena zależy również od zaangażowania ucznia. Jeżeli uczeń ma "w głębokim poważaniu" to, że ja coś mu usiłuję wytłumaczyć, wyjaśnić, a zależy mu jedynie na tym, by miał odfajkowaną pracę domową, to nie mam skrupułów i życzę sobie 50 zeta za 60 minut. Jeśli natomiast uczeń wykazuje się zaangażowaniem, sam coś próbuje rozwiązać, stara się, to biorę 30 zeta. 

0

A skąd wiesz jaki będzie uczeń?   Bo moje doświadczenie mówi mi, że trend jest taki: Im więcej uczeń płaci tym jest lepszy.  To oczywiście ogólna statystyka.  

0