młotek

Ciekawe kierunki turystyczne

10 posts in this topic

Szukam ciekawego miejsca na spędzenie urlopu. Piszcie proszę swoje propozycje :)

Interesuje mnie w miarę egzotyczne, ale i bezpieczne miejsce.

Termin: czerwiec

Czas trwania: 10-14 dni

Może być zarówno wycieczka do zorganizowania samodzielnie, jak i z biurem podróży. Raczej nastawiona na zwiedzanie, podróżowanie, niż przesiadywanie tylko na plaży.

0

Share this post


Link to post

Raczej musisz napisać trochę więcej ;). Czy interesuje Cię Europa czy coś dalej? Jaki budżet, co lubisz zwiedzać, gdzie już byłeś i tak dalej.

Jeśli nigdzie nie byłeś to pojechałbym samochodem na objazdówkę po kilku europejskich stolicach. Jeśli wolisz bardziej wyspiarskie klimaty to bardzo tanio można ogarnąć Maltę albo Kanary (już trochę drożej).

Daj więcej danych

0

Share this post


Link to post

Na Kanarach byłem (Teneryfa), Rodos i w Egipcie.

Europejskie stolice też staram się pozwiedzać, ale to osobne kilkudniowe wycieczki. Na razie zaliczyłem Paryż i Wiedeń.

Teraz raczej chciałbym dalej niż Europa. Przy 10-14 dniach nie chcę przekroczyć 8000 zł na osobę.

0

Share this post


Link to post

Oczywiście nie muszę tyle wydać, dla mnie to też dużo, ale podałem taką kwotę MAX MAX...

O USA myślałem w pierwszej kolejności, najchętniej Miami lub NY. Ale obawiam się, że 8000 zł nie będzie wcale tak dużo na USA. Poza tym pozostaje jeszcze bardzo kłopotliwa kwestia wizy.

0

Share this post


Link to post

wize turystyczna latwo dostac, jak zlapiesz bilety za ok 2k zl w dwie strony to zostaje Ci 6k zł czyli ok 1,5k $ (chociaz jest trend nawet i na 4,3 na dolara) to spkojnie 4 dni w nowym jorku plus bym wykupil sobie objazdowke po boston, Waszyngton DC, Filadelfia za ok 400$ na 4-5 dni i bedzie spoko

0

Share this post


Link to post

Ludzie spokojnie robią usa bez zbytniego oszczędzania za 15-20k na 3 tyg z wynajętym samochodem, normalnym spaniem w hotelach, braniem droższych biletów itp. Ja bym poczekał na dobre promo biletowe i wtedy zostaje spory zapas $. Jak się nie boisz ukraińskich linii to teraz jest promo na wawa-nowy jork-ateny za ok tysiaka +drobne na dolot z aten do pl

0

Share this post


Link to post

Mi Szwecja dwukrotnie wychodziła tak po dwa kafle za dwa tygodnie, ale to z samolotem, hotelem, żarciem, dużymi ilościami kawy, która bywa droga ;D Tylko że ja preferuję miasta, jakieś muzea, zakupy, to się wydaje trochę. Jakby ktoś chciał zwiedzić miasto w wersji oszczędnej, to mozna w parę dni spokojnie pewnie za tysiaka może z hakiem obskoczyć.

0

Share this post


Link to post

Ja mam nadzieje kiedyś kupić śpiworek z porządnym komfortem termicznym :) obecnie jak gdzieś obozuje i jest przymrozek ubieram się na cebulkę ;) kilka warstw i obowiązkowo czapka na głowę by nie tracić ciepła. Koleżanka praktykuję też termoforek do śpiworka. 

0

Share this post


Link to post

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz