kozaczek1010

Ciekly Azot

9 posts in this topic

Czy mozecie mi powiedziec gdzie mozna kupic ciekly azot w polsce i jakie trzeba miec pozwolenia?

ps.przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z komorki

0

Do kupna ciekłego azotu nie trzeba mieć żadnych pozwoleń.

A tak z ciekawości do czego jest ci potrzeby?

I czy masz odpowiednie naczynie do jego przechowywania?

0

Ciekły azot można kupić np. w Linde (czy jakoś tak, firma sprzedająca gazy techniczne), tylko trzeba mieć swoje naczynie Dewara (taki "duży termos"), inaczej może być ciężko.

Kiedyś kupowałem w Linde suchy lód, zrobiłem sobie pudełko ze styropianu i nasypali mi bez większego problemu.

Tylko trzeba trochę uważać, bo można sobie zrobić takimi rzeczeni krzywdę (odmrożenia itp.), ogólnie nie jest to jakoś bardzo groźne, ale czasami warto pomyśleć zanim się coś zrobi (np. oblanie kogoś ciekłym N2 - nie radze).

0

można odlać do zwykłego termosu na herbatę, ale nie należy go szczelnie zakręcać, żeby go nie rozsadziło ciśnienie. W takim np. Linde mogą sie czepiać, jeśli by się chciało z termosikiem przyjść, ale można zapytać w placówkach naukowych, np. wydziały chemiczne czy tam fizyczne i bilogiczne na uczelniach zwykle go posiadają, tak samo jakieś instytuty czy prywatne firemki typu banki nasienia :P Suchy lód też jest zwykle na wyposażeniu, więc najlepiej byłoby porozmawiać z kimś z uczelni. Azot jest tani, więc odstąpić nieco nie powinno być dużym problemem.

0

Firma Linde, sprzedadzą bez żadnych specjalnych pozwoleń, wystarczy, że masz odpowiednie środki pieniężne, i pełnoletni wiek ;)

Pozdrawiam

0

A ile kosztuje ciekły azot? Sprzedawany jest na litry? Czy jakieś szczególne dawki? Bardzo mnie to interesuje ;d

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz