• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

daieloraczka

Użytkownicy
  • Zawartość

43
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O daieloraczka

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Proszę o sprawdzenie dokończonych przeze mnie reakcji chemicznych i o pomoc w dokończeniu pozostałych których nie umiem, chodzi mi tylko o te od 1 do 80
  2. 1. bedzie to jednak c) azotan III sodu 2.dalej nie umiem 3.policzyłem tutaj co bedzie w nadmiarze i wyszło mi a) c) e) 4. mam tylko reakcje dysocjacji NaOH ---> Na+ + OH- i wyliczyłem z logarytmów pH1= 13 i pOH1 = 1 i tu nie wiem co dalej 5. nie wiem za bardzo 6. też nie wiem
  3. będę wdzięczny
  4. Witam proszę o sprawdzenie zadań w załączniku, dane brałem ze skali pH a powinienem wyliczyć ale nie wiem jak bo na tych logarytmach się nie znam . Proszę o pomoc 1. NaCl pH= 7, NH4Cl= 6,12 , NaNO3= roztwór kwaśny, więc musi mieć ph>7, AlCl3= roztwór kwaśny więc też musi mieć pH<7. Zatem największe pH ma NaCl. 2. To zadanie jest z kosmosu przyznam. 3. a) , c), d). Ponieważ trzeba dodać do siebie przybliżone pH każdego z dwóch produktów. I wyjdzie w tych przypadkach akurat te odpowiedzi. 4. pH wzrośnie w roztworze o NaCl ph=7 więc jak pomnożymy 7*0,7+900= 900,7/100 a to daje 9,007. 5. pH= 15 (po prostu dodać, ponieważ objętości są takie same ?). 6., czyli K= [55,56 mol/dm3]= 10−7moldm³*0,05moldm3/[55,56 mol/dm3] K= 10-7*0,05 7. b) odczyn po zakończeniu doświadczenia będzie z pewnością KWASOWY. c) barwa wskaźnika: oranż metylowy i papierek uniwersalny- kolor czerwony, fenoloftaleina- bezbarwna lakmus-czerwony 9. Tutaj podobno wystarczy policzyć w zadaniu wszystkie liczby jonów. Będzie to ok. 6 ale nie wiem jak 10. b, c, f, g
  5. Witam, kiedy piszemy dwie strzałki a kiedy jedną w dysocjacji . Nie wiem jak się to robi w dysocjacji stopniowej bo raz jest jedna a raz dwie a raz same pojedyncze a raz same podwójne, proszę o pomoc
  6. Wymien zalety i wady wynikające z pokrycia ciala twardym oskórkiem Zalety mam takie : Stanowi ochrone mechaniczną Miejsce przyczepu miesni Pełni funkcje szkieletu Wady: Ciezki ogranicza ruch Ogranicza wzrost Może jeszcze jakies propozycje
  7. Mam jeszcze pytanie dlaczego reakcja egzoenergetyczna zachodzi w lewo a endo w prawo ?
  8. dziękuję
  9. Dziękuję bardzo, mam jeszcze jedno zadanie do sprawdzenia , nie wiem czy dobrze zrobiłem i podpunktu E wgl nie umiałem bez tytułu.bmp
  10. Proszę o sprawdzenie zadań w załączniku i przy okazji o wytłumaczenie błędów jeśli jest źle
  11. dziękuję na pewno skorzystam najlepsze forum o tematyce biol-chemicznej jakie znam
  12. powinno być d ? Reszta dobrze ?
  13. Proszę o sprawdzenie czy zadania w załączniku zostały poprawnie rozwiązane
  14. dzięki rzęskom występującym na tkance ochronnej możliwy jest ruch
  15. Wykaż związek między budową różnych rodzajó tkanki nabłonkowej a pełnionymi przez nie funkcjami