-
Ogłoszenia
-
Nowa Wersja Forum 28.07.2016
Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl
-
-
Zawartość
573 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Days Won
38
DMchemik last won the day on 21 Wrzesień 2016
DMchemik had the most liked content!
Reputacja
61 Licznik lajków.O DMchemik
-
Tytuł
- Urodziny
Kontakt
-
GG
7854516
Informacje profilowe
-
Płeć
Mężczyzna
-
Z wzoru na stężenie molowe. C1*V1=C2*V2
-
Nie jestem do końca pewien, ale kojarzy mi się z czymś padlinożernym. Jakiej wielkości sa te owady?
-
Miałem pełną skrzynkę. Już możesz pisać. wieczorem postaram się wysłać.
-
Mam troszkę takowych zadań własnego autorstwa.
-
Już naprawione ;-)
-
Zastanawiam się, co w tym pytaniu wykracza poza poziom forum, ale ok. Nie podoba mi sie nazwa wysalania, bo to jest wytrącanie, więc jeśli nie jest to nazwa specyficzna, co się zdarza w takich przypadkach, to jest to błędne użycie tego pojęcia.
-
zostawiłem Ci wiadomość prywatną
-
Jeśli chodzi o chemię, to zdecydowanie najlepiej zacząć od przećwiczenia obliczeń. Tak więc powtórz z matematyki procenty i proporcje, bo w chemii jest bardzo dużo matematyki. Do tego dojdzie jeszcze równanie kwadratowe, ale myślę, że możesz z tym poczekać. Wiele problemów w chemii bierze się z powodu braków w elementarnej matematyce
-
W kwasie askorbinowym występuje sprzężony układ elektronów, a mostek tlenowy jest częścią tego układu w tym przypadku. Zwiększa to trwałość cząsteczki jak i ją stabilizuje.
-
nastrosz topolowiec chyba.
-
witam, 1) Radzę uważać z czymś takim jak wodorotlenek amonu ;-) Bo czegoś takiego to zasadniczo nie ma. Amoniak jest słabą zasadą, a LiOH mocną i zdysocjowaną w 100%. Dysocjacja amoniaku natomiast jest równowagowa - wprowadzenie dużej ilosci jonów OH przez mocną zasadę praktycznie blokuje (cofa) dysocjację NH3: LiOH==>Li+ + OH- Amoniak dysocjuje odwracalnie i w niewielkim stopniu: NH3 + H2O <==> NH4+ + OH- LiOH wprowadził dużą ilość jonów OH-, wiec ze względu na stałość stałej dysocjacji NH3, przesuniemy dysocjację w lewo: Zapiszmy teraz bilans materiałowy (z pominięciem autodysocjacji wody) Cb1 - stężenie analityczne amoniaku ("wodorotlenku amonu") Cb2 - stężenie analityczne LiOH [Li+]=Cb2 [OH-]=[Li+]+[NH4+]=Cb2+[NH4+] Cb1=[NH3]+[NH4+] Ponieważ amoniak dysocjuje tylko częściowo, a do tego jego dysocjacja jest cofnięta (reguła przekory) to [NH4+]<<[NH3] (wielokrotnie mniejsze), wtedy: Cb1~[NH3] [NH4+]<<[Li+] zatem [OH-]<<[NH4+] [Li+]~[OH-] Na pH praktyczny wpływ ma tylko stężenie jonów pochodzących z dysocjacji LiOH. Drugie analogicznie, spróbuj najpierw sama a w razie problemów pomogę :-)
-
Wystarczy jeden temat ;-) W takim przypadku zawsze policz sobie, czy otrzymany wynik jest dobry. Ile wody i ile azotu otrzymasz spalając otrzymane ilości NH3 i N2H4? wychodzi 0,27 i 1,44, czyli razem 1,71, więc jest dobrze ;-)
-
No właśnie przez to, że nadtlenki są utleniaczami, to jeśli mogą, to utleniają tlenek kwasowy, jak SO2. Przejściowo tam może powstać związek nadtlenowy z siarką na IV stopniu utlenienia, ale taki związek ulega wewnętrznej reakcji redoks (przegrupowaniu) do siarczanu (VI). Pozatym co do wydzielania tlenu - to jest proces wtórny, tlen wydziela sie z rozkładu powstajacego H2O2 chociażby. Jak wrzucić do wody Na2O2 to także powstanie H2O2, który może się rozkładać następczo.
-
mała poprawka w 30. pytanie 3 - chodziło o zlokalizowane (a przeczytałem, że zdelokalizowane), więc ma być fałsz