• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

DMchemik

Chemicy
 • Zawartość

  573
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  38

DMchemik last won the day on 21 Wrzesień 2016

DMchemik had the most liked content!

Reputacja

61 Licznik lajków.

O DMchemik

 • Tytuł

 • Urodziny

Kontakt

 • GG
  7854516

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Z wzoru na stężenie molowe. C1*V1=C2*V2
 2. Nie jestem do końca pewien, ale kojarzy mi się z czymś padlinożernym. Jakiej wielkości sa te owady?
 3. Miałem pełną skrzynkę. Już możesz pisać. wieczorem postaram się wysłać.
 4. Mogę ci je przesłać.
 5. Mam troszkę takowych zadań własnego autorstwa.
 6. Już naprawione ;-)
 7. Zastanawiam się, co w tym pytaniu wykracza poza poziom forum, ale ok. Nie podoba mi sie nazwa wysalania, bo to jest wytrącanie, więc jeśli nie jest to nazwa specyficzna, co się zdarza w takich przypadkach, to jest to błędne użycie tego pojęcia.
 8. zostawiłem Ci wiadomość prywatną
 9. Jeśli chodzi o chemię, to zdecydowanie najlepiej zacząć od przećwiczenia obliczeń. Tak więc powtórz z matematyki procenty i proporcje, bo w chemii jest bardzo dużo matematyki. Do tego dojdzie jeszcze równanie kwadratowe, ale myślę, że możesz z tym poczekać. Wiele problemów w chemii bierze się z powodu braków w elementarnej matematyce
 10. W kwasie askorbinowym występuje sprzężony układ elektronów, a mostek tlenowy jest częścią tego układu w tym przypadku. Zwiększa to trwałość cząsteczki jak i ją stabilizuje.
 11. nastrosz topolowiec chyba.
 12. pH

  witam, 1) Radzę uważać z czymś takim jak wodorotlenek amonu ;-) Bo czegoś takiego to zasadniczo nie ma. Amoniak jest słabą zasadą, a LiOH mocną i zdysocjowaną w 100%. Dysocjacja amoniaku natomiast jest równowagowa - wprowadzenie dużej ilosci jonów OH przez mocną zasadę praktycznie blokuje (cofa) dysocjację NH3: LiOH==>Li+ + OH- Amoniak dysocjuje odwracalnie i w niewielkim stopniu: NH3 + H2O <==> NH4+ + OH- LiOH wprowadził dużą ilość jonów OH-, wiec ze względu na stałość stałej dysocjacji NH3, przesuniemy dysocjację w lewo: Zapiszmy teraz bilans materiałowy (z pominięciem autodysocjacji wody) Cb1 - stężenie analityczne amoniaku ("wodorotlenku amonu") Cb2 - stężenie analityczne LiOH [Li+]=Cb2 [OH-]=[Li+]+[NH4+]=Cb2+[NH4+] Cb1=[NH3]+[NH4+] Ponieważ amoniak dysocjuje tylko częściowo, a do tego jego dysocjacja jest cofnięta (reguła przekory) to [NH4+]<<[NH3] (wielokrotnie mniejsze), wtedy: Cb1~[NH3] [NH4+]<<[Li+] zatem [OH-]<<[NH4+] [Li+]~[OH-] Na pH praktyczny wpływ ma tylko stężenie jonów pochodzących z dysocjacji LiOH. Drugie analogicznie, spróbuj najpierw sama a w razie problemów pomogę :-)
 13. Wystarczy jeden temat ;-) W takim przypadku zawsze policz sobie, czy otrzymany wynik jest dobry. Ile wody i ile azotu otrzymasz spalając otrzymane ilości NH3 i N2H4? wychodzi 0,27 i 1,44, czyli razem 1,71, więc jest dobrze ;-)
 14. No właśnie przez to, że nadtlenki są utleniaczami, to jeśli mogą, to utleniają tlenek kwasowy, jak SO2. Przejściowo tam może powstać związek nadtlenowy z siarką na IV stopniu utlenienia, ale taki związek ulega wewnętrznej reakcji redoks (przegrupowaniu) do siarczanu (VI). Pozatym co do wydzielania tlenu - to jest proces wtórny, tlen wydziela sie z rozkładu powstajacego H2O2 chociażby. Jak wrzucić do wody Na2O2 to także powstanie H2O2, który może się rozkładać następczo.
 15. mała poprawka w 30. pytanie 3 - chodziło o zlokalizowane (a przeczytałem, że zdelokalizowane), więc ma być fałsz