• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Dr.Lis

Użytkownicy
  • Zawartość

6
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Dr.Lis

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    Chemia Fizyczna/Fizyka Teoretyczna
  1. Dzięki wszystkim za bardzo pożyteczne odpowiedzi.
  2. Witam, W pracy laboratoryjnej jestem jeszcze amatorem, mam na koncie zaledwie parę doświadczeń. Zaś w wiedzy jestem na całkiem sporym poziomie jak na swój wiek, obecnie przerabiam książkę John Mcmurry "Chemia Organiczne, którą bardzo wszystkim polecam . I właśnie synteza organiczna mnie zainteresowała, a ponieważ o sprzętach laboratoryjnych prawie nie mam pojęcia zwracam się do was. Chodzi mi o taki dzięki, któremu będzie można przeprowadzać reakcje w wysokiej temperaturze, by otrzymywać ozon itp.. Ogólnie wszystko co do syntezy organicznej. No i jeśli znacie o tym jakieś dobre książki by się jeszcze lepiej nauczyć to byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dzięki i pozdrawiam
  3. Chce zobaczyć jak wplywają one na kinetykę reakcji chemicznych, mam również ściągniętą książkę, w której jest o ultradźwiękach w chemii i w fizyce (Jeszcze nie zacząłem jej czytać) i mam także taki swój ciekawy pomysł, ale to już tajemnica.
  4. Witam, Czy sonografy do USG nadają się do zastosowania w amatorskim laboratorium? Czy te sonografy mają możliwość ustawienia danych częstotliwości, wydaje mi się, że tak to nawet logiczne, ale wolę mieć potwierdzenie od experta. Znalazłem na allegro taki: http://allegro.pl/ultrasonograf-usg-siemens-imager-2380-i3396240528.html Jak sądzicie nadałby się? Jeśli nie taki sprzęt, to co proponujecie do badań z ultradźwiękami. Z góry dzięki i pozdrawiam.
  5. Znaczy ja jestem trochę do przodu. już kończę książki do chemii i fizyki z liceum i pierwszego roku studiów, więc może do radę . "Przejść się do laboratorium" chodzi ci o to by iść na uczelnie czy masz coś innego na myśli? A może da się jakiegoś doktora znaleźć, który ma prywatne laboratorium.
  6. Witam, Jestem nowy i nie wiem czy umieszczam temat w dobrym dziale, więc z góry za to przepraszam . Przechodzę do rzeczy, otóż to od pewnego już czasu uczę się dużo chemii i fizyki. Mam 16 lat, właśnie idę do liceum. Przed wakacjami zastanawiałem się nad pracą jako asystent u jakiegoś chemika albo fizyka, ponieważ tak piszę w biografiach wielu znanych fizyków jak i chemików, że tak mieli w wieku ok. 17 lat, to mnie właśnie skusiło do stworzenia tego tematu. Mieszkam w dużym mieście, konkretniej w łodzi, więc jak sądzicie czy z moim wykształceniem, chęciami jak i zainteresowaniem nauką mam szanse na taka "przygodę"? Z góry dziękuje i pozdrawiam