czarny91

Dysocjacja elektrolityczna

3 posts in this topic

Mam pewien dylemat. Jak pisać równania dysocjacja tych substancji, aby było najbardziej poprawne (wg. Arheniusa czy Bronsteda)Ł

kwas solny, kwas octowy, wodorotlenek sodu, amoniak (roztwór wodny), chlorek sodu, chlorek rtęci (II).

Zastanawia mnie jak wygląda zapis dysocjacji wg. Bronsteda wodorotlenku sodu, chlorku sodu i chlorku rtęci (II). Proszę o napisanie równań dysocjacji tych substancji.

0

OO kolego widze 1 Liceum materiałek ?? też to miałem rok temu , tyle że na tak oczywiste pytania sięgałem do książki po prostu ...

Wiesz o ile dobrze pamiętam to nie jest to trudne aby o tym od razu na forum pisać ;)

Nie napisze za Cb tego ale postararam się ci wytłumaczyć ..

Masz takie zwiazki jak u ciebie

Wodorotlenek sodu : NaOH

Kwas solny HCl

Amoniak NH3

No dobra bierzesz ten zwiazek .

NA strzałce piszesz rozpuszczalnik polarny ( najczęściej H2O)

Powstające w wyniku dysocjacji jony to:

dodatnie kationy, na przykład H+, Na+

ujemne aniony, na przykład OH-, SO42-.

Jeśli dysocjujesz np H2SO4- h+ + SO42- 2- dodatkowo dlatego że liczba wodorów w tym związku wynosi 2

Więc dzięki tym wskazówkom pozostało Tobie tylko użyć szarych komórek , zrobić prace na bdb oraz rozwiązać dylemat

0

to pisać wg. Arheniusa czy Bronsteda te przyklady?

To nie jest materiał z 1 klasy liceum bo pytam się także o Bronsteda, a tego jak mi wiadomo od razu w pierwszej klasie nie ma, a ja musze mieć schemat dysocjacji i pytam się konkretnie czy poprawnie wg. Bronsteda i Arrheniusa dla tych wszystkich związków i jak wygląda dysocjacja wg. Bronsteda dla amoniaku, chlorku sodu i chlorku rtęci II

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz