-
Ogłoszenia
-
Nowa Wersja Forum 28.07.2016
Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl
-

Ego_Sum
Biochemia-
Zawartość
482 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Days Won
28
Ego_Sum last won the day on 6 Kwiecień 2016
Ego_Sum had the most liked content!
Reputacja
38 Licznik lajków.O Ego_Sum
-
Tytuł
- Urodziny 31 Lipiec
Informacje profilowe
-
Kto
Biochemik
-
Płeć
Mężczyzna
Lokalizacja
-
Lokalizacja
Kraków
Ostatnie wizyty
33 525 wyświetleń profilu
-
a jaka jest istotna różnica dla organizmu człowieka pomiędzy sacharozą otrzymywaną z buraków cukrowych a tą z trzciny cukrowej?
-
jeśli komórki organizmu zaczynają produkować ścianę komórkową to nawet onkolog nie pomoże
-
Star trek Discovery oraz The Expanse
-
witaj co prawda forum od pewnego czasu jest już w stanie śpiączki (aby nie powiedzieć, że jest martwe) ale mam nadzieję, że może uda się go rozruszać
- 632 odpowiedzi
-
- :-)
- przywitanie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
to zależy o jakie klonowanie Ci chodzi. doprecyzuj czego konkretnie szukasz
-
nie bardzo się orientuję w zakresie podręczników maturalnych ale do chemii nieorganicznej mogę polecić Bielańskiego https://ksiegarnia.pwn.pl/Podstawy-chemii-nieorganicznej-Tom-1,68705336,p.html jest to podręcznik akademicki ale wg. mnie całkiem przystępnie napisany i sam uczyłem się z niego będąc w liceum.
-
https://pl.wikipedia.org/wiki/Spektroskop ewentualnie dużo więcej informacji znajdziesz tutaj: http://bfy.tw/Aibk
- 1 odpowiedź
-
- fizyka atomowa
- liceum
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
na początek proponuję zapoznać się z opisem tego procesu w jakimś podręczniku do genetyki. gdy dalej będziesz miała pytania chętnie na nie odpowiem. crossing-over zachodzi między chromosomami homologicznymi.
-
a ilość barwnika w tęczówce nie zależy już od genetyki?
-
nie do końca. współczynnik absorpcji białka (e) = ilość reszt tryptofanu * e tryptofanu + ilość reszt tyrozyny * e tyrozyny + ilość cystyn * e cystyn chociaż ostatni człon tego równania można spokojnie zaniedbać. e cystyny jest zaniedbywalnie małe (125) w porównaniu z e tryptofanu (5500) i tyrozyny (1490).
-
a co tu jest jeszcze do poruszania? masz jakieś konkretne pytania to pytaj, inaczej to wygląda na spam
-
ja bym najpierw obliczył absorbancję z transmitancji ( abs = - logT). następnie korzystając z prawa Lamberta-Beera (abs = cel gdzie c - stężenie, e - współczynnik absorpcji, l - długość drogi optycznej) można wyliczyć stężenie próbki. wstawiając l równe 1 cm oraz e = 8,8 x 10^6 cm2/mol stężenie otrzymasz w mol/cm3 co należy przeliczyć na mol/dm3. mając stężenie w mol/dm3 oraz wiedząc, że jest ono równe 1 g/dm3 łatwo można wyliczyć masę cząsteczkową białka. p.s. nie spuryfikowanego a oczyszczonego i co ważniejsze nie częstotliwość a długość fali 280 nm!
-
ok, to zakładamy, że oznaczenia idą po kolei i na trzecim chromosomie mamy geny U/u i H/h a na piątym: T/t, X/x, L/l oraz B/b. Eliminując możliwość zjawiska crossing-over wykluczamy mieszanie się chromosomów homologicznych. Stąd gdy w roślinie macierzystej dane dwa allele są na jednym chromosomie (np. UH lub uh) to takie chromosomy przejdą do gamet. Dlatego mam tylko 4 rodzaje możliwych gamet: 1) chromosom III z dominującymi allelami (UH) i chromosom V z dominującymi allelami (TXLB) --> UHTXLB 2) chromosom III z dominującymi allelami (UH) i chromosom V z recesywnymi allelami (txlb) --> UHtxlb 3) chromosom III z recesywnymi allelami (uh) i chromosom V z dominującymi allelami (TXLB) --> uhTXLB 4) chromosom III z recesywnymi allelami (uh) i chromosom V z recesywnymi allelami (txlb) --> uhtxlb