Iza18xxD

Energia bierna

7 posts in this topic

Ponadumowny pobór energii biernej - ? 

 

​Wie ktoś może co to jest bo nigdzie tego znaleźć nie można :(

0

Share this post


Link to post

może nie wszyscy maja dostęp do google i stąd nawał prostych postów... nie wiem czy to zwykłe lenistwo czy nieumiejętność formułowania zapytań w wyszukiwarce? :]

0

Share this post


Link to post

Odgrzebuję ten stary temat tak dla wyjaśnienia sprawy jak i rozruszenia tego działu.

 

Ponadumowny pobór energii biernej - dotyczy oczywiście energii elektrycznej - i jest sprawą trywialną w kontekście wszelkich umów pomiędzy Dostawcą a Odbiorcą. Sprawa ta dotyczy tylko i wyłącznie osób prawnych a nie fizycznych ( czyli przeciętnego Kowalskiego ). Wszelkie odbiorniki energii elektrycznej pobierają energię w postaci czynnej, biernej indukcyjnej oraz biernej pojemnościowej - ze znaczną przewagą na energię bierną. Jest to energia nie wykazywana przez tradycyjne liczniki energii elektrycznej, ale istnieje ona faktycznie i to w bardzo wymiernej wartości czyli koszcie. Zakłady energetyczne - w umowach z Odbiorcami - określają dozwoloną wartość tej energii, a jej przekroczenia oznacza nałożenie całkiem dużych kar. Odbiorca ma możliwość kompensowania takiej energii biernej i wobec stosowanych kar wymusza się na nim stosowanie odpowiednich urządzeń, które mogą zniwelować pobór energii biernej. Zatem jest tak: jak kupisz sobie urządzenia do kompensacji energii biernej to za nią nie zapłacisz, ale zapłacisz za urządzenia. Jak nie kupisz sobie odpowiednich urządzeń, czyli za nie nie zapłacisz, to w zamian za to zapłacisz dodatkowo za dodatkową energię. Sentencja: wszyscy odbiorcy energii elektrycznej montują urządzenia do kompensacji energii biernej gdyż jest to tańsze ( na urządzeniach ) od zapłaty za energię bierną. 

Stosowne wykresy już prezentowałem na "innym" forum ( raczej wiecie o co chodzi ), ale jeśli ktoś będzie zainteresowany to przedstawię je ponownie.

0

Share this post


Link to post

jak rozumiem skompensowana energia bierna już nie będzie mogła być użyta ponownie? ;)

0

Share this post


Link to post

YAZID

Trochę nie rozumiem Twojego pytania. Może odpowiem kolokwialnie: energię bierną kompensuje się dlatego, żeby... jej nie było. Nie można zatem użyć czegoś, czego nie ma.

0

Share this post


Link to post

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz