• 0
ilus_il

Enzymy proteolityczne

Question

Hej! Pisze prace na temat enzymów proteolitycznych u roślin. Czy ktoś posiada coś na ten temat? Książki, artykuły itp w formie elektronicznej?

Z góry dziękuję!

0

4 answers to this question

• 0

ale o czym dokładnie piszesz tą pracę o jakiejś konkretnej rodzinie enzymów proteolitycznych czy też np. o wszystkich proteazach zaangażowanych w jakiś konkretny proces? na jakim poziomie ma to być praca?

sporo artykułów przeglądowych z biochemii roślin publikują "Postępy Biochemii". reszta bardziej szczegółowych materiałów zapewne będzie tylko po angielsku.

0

• 0

W swojej pracy głównie zajmuję się roślinami owadożernymi. Większość opieram na ang. artykułach gdzie opisane są badania nad kwaśną proteinazą nepentesyną. Nie umiem tylko nigdzie znaleźć podziału enzymów proteolitycznych jakie występują u wszystkich roślin, a jest mi to potrzebne.

0

• 0

tak na szybko znalazłem http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15448724 artykuł jest co prawda głównie o proteazach cysteinowych ale może ma jakieś ciekawe i wartościowe referencje. jak będę miał chwilę czasu to postaram się poszukać czegoś więcej. jednak rośliny to nie moja domena :)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz