• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Eter

Użytkownicy
  • Zawartość

14
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Licznik lajków.

O Eter

• Tytuł

• Urodziny 13.11.1996

Informacje profilowe

1. Hmm twoj sposob jest dla mniej bardziej zrozumialy, nie rozumiem tylko czemu liczy sie z tych gazow, w kluczu jest tez liczone z co2 i so2.
  2. Czemu akurat te gazy? Myslalem ze trzeba obliczyc CaSO3 bo to jest nasza zawiesina cz nie?
  3. Prosilbym o pomoc jak sie zabrac do tego, bo kompletnie nie rozumiem co mam z tym zrobic Mam obliczyć masę CaSO3? Etap I procesu odsiarczania gazów spalinowych przebiega zgodnie z równaniem: CaCO3 + SO2 → CaSO3 + CO2 Przez zawiesinę zawierającą 100 g CaCO3 przepuszczono 20 dm3 SO2 (w przeliczeniu na warunki normalne). Oblicz, o ile gramów wzrosła masa zawiesiny, jeśli w gazach opuszczających naczynie z CaCO3 znajdowało się 10% początkowej objętości SO2. Wynik podaj z dokładnością do liczby całkowitej.
  4. Witam czy mógłbym dostac jakies wskazówki co zrobic z tym zadaniem jak sie zabrać do tego ? Widziałem je kiedyś i był układ równań , można to rozwiązać bez układu ? Obliczyłem najpierw z clapeyrona liczbę moli co2 i wyszło 1,25 ale nie wiem co z tym zrobic Poniżej przedstawiono równania reakcji całkowitego spalania metanu i propanu. CH4 + 2O2 → CO2 + 2H2O C3H8 + 5O2 → 3CO2 + 4H2O Po całkowitym spaleniu 16,80 dm3 mieszaniny gazów składającej się z metanu i propanu, zmierzonej w warunkach normalnych (p = 1013,25 hPa, T = 273,15 K) otrzymano 38,28 dm3 tlenku węgla(IV) zmierzonego w temperaturze 373,15 K i pod ciśnieniem normalnym. Oblicz zawartość procentową (w % objętościowych) propanu w mieszaninie gazów. Stała gazowa R = 83,14 dm3 · hPa · mol 1 · K1 . Wynik podaj z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku.
  5. Oooo to idealnie bo wyszło mi tak jak Rammarowi Dzięki!
  6. Dzięęki, właśnie miałem to 0,026 ale nie wiedzialem co z tym zrobic ^^ Hmm mam jeszcze pytanie co do zaokrąglenia. Podstawiajac do wzoru c=K/a2 (a=0,026) stężenie wynosi 0,000676 czy też 6,76 * 10-1 Jezeli zamiast 6,76 damy 7 to podstawiajac pozniej ze wzoru na objetosc wychodzi nam objetosc ladnie 1dm3, a jezeli zamiast 7 wezmiemy 6,76 to wychodzi 961 cm3. Ktore przyblizenie wziac pod uwage?
  7. Witam, mam takie zadanie. Oblicz, jaką objętość wody w cm3 należy dodać do 250 cm3 roztworu kwasu etanowego (octowego) o stężeniu 0,1 mol/dm3, aby stopień dysocjacji tego kwasu wzrósł dwukrotnie. Wartość stałej dysocjacji kwasu octowego wynosi K = 1,75.10-5 w temperaturze 25oC. Wynik podaj z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. Jak to zaczac robic? Podstawilem do wzoru K= a2 * c , że c=0,1 i K = 1,75 * 10-5 a wyszlo mi 0,013 ale nie mam pojecia co dalej zrobic
  8. Hmm bo w poleceniu jest ile wiazan wystepuje w czasteczce wiec myslalem ze wszystkie trzeba policzyc.. a jezeli atom centralny ma wolne pary elektronowe to je sie zlicza czy nie?
  9. Dzięki wielkie w koncu to rozumiem ) Mam jeszcze jedno [ostatnie] pytanie. Bylo zadanie ktorym trzeba bylo zidentyfikowac zwiazek, zwiazek ten to CO2. b) Podaj liczbę wiązań typu pi i liczbę wiązań typu sigma występujących w cząsteczce opisanego związku chemicznego. Odp to 2 pi i 2 sigma, i mam pytanie czemu nie 6 sigma? wolne pary elektronowe sie nie licza?
  10. Reakcja chemiczna przedstawiona równaniem 4 HCl + O2 → Cl2 + 2 H2O przebiega w fazie gazowej według równania kinetycznego: v = k · cHCl 2· cO2 Stężenia początkowe substratów wynosiły: cHCl = 4,4 mol/dm3 , cO2 = 1,5 mol/dm3 . Oblicz, ile razy zwiększy się (lub zmniejszy się) szybkość tej reakcji do momentu, w którym stężenie tlenu zmniejszyło się o 40% . Mam jeszcze takie zdanie.. Obliczylem sobie ze ilosc tlenu wynosi 0,9 mol/dm3. Jak obliczyc stezenie HCl?
  11. Aaaa, bo Ty liczyles na poczatku z objetosci zbiornika rownej 2 dm3, a pozniej podzieliles zeby wyszly stezenia w 1dm3? Moglbys mi powiedziec tylko czemu x-3 ? a nie x+3?
  12. a czemu przy tlenie jest podzielone przez 2 skoro w reakcji jest tylko 1 mol? Ja zaczalem robic tak ze pomnozylem 0,4 * 5 = 2 ---> steżenie NO w rownowadze. Skoro mamy 5 poczatkowego a x przereagowalo i 2 w rownowadze to z tabelki : 5-x=2 x=3 I wychodzi na to ze stezenie NO2 w rownowadze wynosi 3. Mozna tak rozumować? Tylko mialem problem z obliczeniem tlenu w rownowadze :/
  13. w pewnej temperaturze stała równowagi 2NO + o2 <==> 2NO2 wynosi K=2. Stężenie początkowe NO wynosiło 5 mol/dm3. Oblicz ile moli tlenu należy wprowadzić do zbiornika o objętości 2 dm3 aby 60% NO uległo utlenieniu. Jak to zrobic ? Patrzyłem na odp ale nie mam pojęcia jak oni obliczyli ze NO2 jest równe 3
  14. Według mnie 4*6 to 26 i za zadanie (najprostsze) z nierównością zgarnąłem 0 pkt ;P ogolnie to zawiedziony jestem bo bedzie około 70 :/