• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Forum Biologiczne

Forums

 1. Bioetyka

  Dział etyki zajmujący się moralnymi zagadnieniami i regulacjami w dziedzinach medycznych i biologicznych. Mowa tu m.in. o problematyce IVF, eutanazji, czy też ogólnie o prawach pacjenta i jego autonomii.

  486
  posts
 2. Cytologia

  Cytologia to nauka o budowie oraz funkcji komórki. Z komórek składa się każdy organizm (rośliny, zwierzęta, protisty, bakterie, grzyby). Organizmy można podzielić na jednokomórkowce oraz wielokomórkowce. Zajmujemy się w tym dziale min. jądrem, retikulum endoplazmatycznym, mitochondrium, i innymi organellami oraz procesami komórkowymi (cytofizjologia).

  145
  posts
 3. Neurobiologia

  Neurobiologia i neurobiopsychologia czyli przedmiotem badań jest tutaj układ nerwowy. Aktualnie Neurobiologia jest trudna, gdyż składa się z wielu poziomów badań. Warto studiować Neurobiologię i neurobiopsychologię, ponieważ Polski rynek za niedługo będzie potrzebować takich specjalistów.

  100
  posts
 4. Zoologia - Forum Zoologiczne

  Dział zoologia przedstawia zagadnienia z zakresu tematyki zwierząt. Objaśnia ich Anatomie, fizjologie, morfologie, embriologie oraz inne działy. Forum Zoologia została podzielona na dwie podkategorię.

  459
  posts
 5. Botanika - Forum Botaniczne

  Dział botanika przedstawia zagadnienia z zakresu tematyki roślin. Objaśnia ich Anatomie, fizjologie, morfologie, embriologie oraz inne działy. Forum Botaniczne została podzielona na dwa poddziały Mikologia i Rośliny do oznaczenia.

  208
  posts
 6. Genetyka - Forum Genetyka

  Nauka o genach, sposobach dziedziczności oraz zmienności organizmów. Genetyka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin. Forum genetyka zagwarantuje Ci pomoc w twoich problemach.

  326
  posts
 7. Biotechnologia - Forum Biotechnologiczne

  Dział Biotechnologia przeznaczony dla studentów i nie tylko. Forum Biotechnologiczne rozwija specjalistyczne zagadnienia biotechnologiczne min. real-time PCR, western-blot, dot-blot, Biotechnologia na wyższym poziomie jest ciężka i warto jest wiedzieć jakie stosować odczynniki oraz gdzie je zakupić. Na forum Forum Biotechnologicznym będziesz mógł o to zapytać.

  102
  posts
 8. Mikrobiologia - Forum Mikrobiologiczne

  Forum mikrobiologiczne dział zajmujący się mikroorganizmami takimi jak bakterie, grzyby, protisty*, wirusy. Rozwijamy dziedziny mikrobiologii takie jak: mikrobiologia ogólna, mikrobiologia szczegółowa, mikrobiologia przemysłowa, mikrobiologia środkowiskowa, mikrobiologia lekarska, mikrobiologia weterynaryjna, mikrobiologia sanitarna, mikrobiologia gleby. Jak widać jest to bardzo szeroki dział, dlatego warto jest systematycznie nadrabiać zaległości.

  25
  posts
 9. Mikroskopia

  Mikroskopia dział w którym obserwujemy małe obiekty poprzez mikroskopy. W tym dziale dowiesz się jak dobrać dla siebie Mikroskop i nie tylko. Jest ich bardzo dużo np: mikroskop akustyczny, mikroskop elektronowy, mikroskop fluorescencyjny, mikroskop holograficzny, mikroskopy konfokalne.

  138
  posts
 10. Ekologia i ewolucjonizm

  Ekologia i ewolucjonizm to pokrewne działy o strukturze oraz funkcjonowania otaczającego nasz świata. Rozszerzamy pojęcia i nauczamy o działach ekologii takich jak np: ekologia populacyjna, ekologia ewolucyjna, ekologie opisową, ekologię funkcjonalną czy ekologię molekularną.

  38
  posts
 11. Ochrona przyrody

  O przyrodę trzeba dbać! W naszym specjalnym forum ochrony przyrody, będziesz mógł znaleźć wszelkie genezy i formy prawne, a także zapytać o wszystkie wątpliwości. Ochrona przyrody jest ważna!

  186
  posts
 12. Medycyna i zdrowie - Forum medyczne

  Medycyna i zdrowie to dział, który pomaga poczuć się jak na forum medycznym. Przedstawiamy wszystko o człowieku od anatomii i fizjologii, poprzez patologię do kliniki i medycyny w praktyce. Forum medyczne pomaga, jednakże ostatecznie zawsze trzeba zasięgnąć porady lekarskiej.

  791
  posts
 13. Wydarzenia i media

  Wykłady, targi, konferencje, organizacje, programy naukowe/przyrodnicze itp.

  70
  posts
 14. Nauka

  Tematy niepasujące do pozostałych kategorii.

  240
  posts
 15. Poszukiwane publikacje naukowe biologiczne

  Nie masz dostępu do poszukiwanej publikacji biologicznej? Ogłoś się tutaj!

  5
  posts