12 posts in this topic

Układam rekcję:

FeS + 2HCl ---> FeCl2 + H2S

Masa molowa FeS= 88g/mol

Układam proporcję:

2 g FeS -------- x dm3 H2S

88g FeS ------- 22,4 dm3 H2S

x=0,51 dm3 H2S

O to chodziło? ;)

0

Dziekuje serdecznie, a skad wzieło sie 88 g FeS? i czy da sie przeliczyć ilośc gazu na g/m3? Bo pisze prace i znalazłam, że gaz staje sie wyczuwalny do 0,2 mg/m3?

0

Masa molowa FeS z układu okresowego - żelazo ma w przybliżeniu masę równą 56g a siarka 32g więc 56+32=88g/mol

Można... 22,4 dm3 H2S to 1 mol gazu w warunkach normalnych tzn. że 1 mol to 34 g H2S(masa pierwiastków z układu okresowego)

22,4 dmto 0,0224m3 bo 1dmto 0,001m3

więc 0,0224m3H2S ------ 34 g

1 m3 H2S ------- x g

x = 1518 g/m3 H2S

0

a jesli moge to jeszcze mam pytanie do jednej próbówki 7 g siarki do drugiej 7 g parafiny, ile gazu H2S otrzymamy?

0

To na pewno pełna treść zadania? Nie ma napisanego z czego składa się ta parafina?

Domyślam się, że chodzi o ogrzewania parafiny z siarką w celu otrzymania H2S.

0

czy da sie przeliczyć ilośc gazu na g/m3?

Można...  (....) x = 1518 g/m3 H2S

Co tu kurde zaszlo? >Ilosc< w >g/m3<? JAK? Czy wy, oboje, w ogole rozumiecie koncepcje gestosci i sensu tego, ze 'staje sie wyczuwalne od', i ze po tym ile wrzucono do probowki czego nie da sie okresil czy tak czy nie? Bo skad mamy wiedziec w jakiej objetosci sie dany gaz rozproszyl? A ta twoja liczba mati... Zastanowiles sie nad jej fizycznym sensem w ogole? Czy tak policzyles, policzyles, i costam wyszlo?

0

No własnie takie mam zadanie na laboratorium, w instrukcji. Tak chodzi o ogrzewanie parafiny siarką.

do Random, ja nie rozumię, bo jestem ciemna z chemii, dlatego tutaj pytam.To możesz mi powiedziec jak to trzeba zrobic, jak to policzyc i co oznacza ten próg wyczuwalności?

0

No ale nie policzysz tego. Czy jak, za przeproszeniem, pierdniesz w pokoju, to w calym czuc? A w hali sportowej? A na dworze?

Skad mamy wiedziec, czy bedzie czuc ten zwiazek wytworzony w danej ilosci, jesli nie mamy pojecia co sie z nim dalej dzieje.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz