• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Honsia

Użytkownicy
  • Zawartość

5
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Honsia

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Zrozumiałam, że pytanie nie było najmądrzejsze, ale nie dawno dowiedziałam się, że szkoły, które mają ferie od 1 lutego, muszą złożyć deklarację ostateczną przed feriami, zatem wolałam się zapytać. Chodzi mi głównie o to, że wystarczyłoby napisać, że "wiadomo, że 1 luty jest przed 7, więc się wyrobisz", a nie od razu teksty w stylu, że nie nadaję się na studia albo jestem niedojrzała. Trochę więcej luzu. Zmykam do chemii
  2. Uważasz, po zadaniu przeze mnie jednego pytania w sprawie, która jest dla mnie ważna, że nie nadaję się na studia? Nie wiem skąd ten atak na mnie. Rozumiem, że to pytanie może brzmieć idiotycznie, ale wolałam się zapytać. A na studia i tak pójdę, bo to nie ty będziesz za mnie decydował.
  3. -MatMati- dziękuję za odpowiedź Mam książkę "Teraz matura" z biologii i sądzę, że jest całkiem dobra, więc zakupię też chemię. Trzyszcz - jeśli nie musisz, to nie odpowiadaj A ja na pewno dam sobie radę w dorosłym życiu, Tobie też tego życzę. andrewgiant - dzięki za odpowiedź, trzymam za Ciebie i za Was wszystkich kciuki.
  4. Hej 1)Z tego co się orientuje deklarację wstępną można zmienić do 7 lutego. Zatem jeśli wracam po feriach 1 lutego, czy będę miała jeszcze możliwość zmiany tej deklaracji? Czy lepiej zmienić ją przed feriami? 2) Najpierw zdecydowałam się tylko na biologię rozszerzoną,a chemii uczę się sama i to ją chcę dopisać, idzie mi dobrze, ale wolno (zrobiłam dopiero atom, mole, wiązania, kinetyka). Uczę się jej od podstaw. Jak myślicie zdążę z materiałem? 3) Na jakim jesteście etapie powtórek z biologii i chemii? 4) Mam zamiar kupić sobie dobry zbiór, ale jeden. Wymagam, żeby był konkretny, bo obawiam się, że więcej nie zdążę zrobić. Myślałam nad Kosztołowiczem. Co sądzicie?
  5. Oblicz ilość energii, jaka wydzieli się w trakcie procesu powstawania nukleonów: a) jądra deuteru o masie atomowej 2,014102 u b) jądra uranu - 238 o masie atomowej 238,03 u (Z=92) To zadanie z podręcznika Rożak tom 1. Wynik: a) 18,1 x 10^(-10) J b) 3551,2 x 10^(-10) J