• 0
Rychu_L

Hormon wzrostu

Question

Witam mam 16  lat  i tylko 166 cm ,przez pewien czas ćwiczyłem i mało jadłem  i boję się ,że to zahamowało mój wzrost.Proszę o jakąś poradę jak mogę jeszcze urosnąć.Słyszałem o czymś takim jak hormon wzrostu,co o tym sądzicie ,ile to kosztuje i czy będę mógł to brać ?

0

15 answers to this question

• 0

A ja mam 19 lat i twój wzrost...nie martw się na pewno to nie zahamowało twojego wzrostu. Twoi rodzice są wysocy czy mają podobny wzrost do twojego? Hormon wzrostu podaje się tylko na zlecenie lekarza i cała procedura dostania tego nie jest prosta, a hormon ten jeżeli byś chciał kupić bez tej procedury żeby miał jakieś rezultaty jest bardzo drogi. Jeżeli masz wątpliwości co do swojego zdrowia i ewentualnego niedoboru hormonu wzrostu to trzeba się wybrać do endokrynologa. ;)

0

• 0

Hormon podaje się w ramach programu lekowego - trzeba się do niego zakwalifikowac, wtedy dostaje się go za darmo. Pełnopłatnie to wydatek kilku tysięcy złotych za miesiąc terapii.

Faktycznie jesteś dość niski, bo Twój wzrost to przedział 3-10 centyl, ale jeszcze kilka cm pewnie Ci przybędzie (może więcej jeśli skok pokwitaniowy będzie opóźniony).

0

• 0

Opłaca mi się iść do lekarza ?Jeśli tak to iść prywatnie czy do rodzinnego? Poza tym przez ostatni rok chyba nic nie urosłem bo jakiś rok temu pielęgniarka badała mnie to miałem 168 cm ,a niedawno kilka dni temu w innej szkole pielęgniarka powiedziała mi ,że mam 166cm wiem ,pewnie gdzieś sprzęt nie dokładny ,ale to świadczy o tym ,że nic nie urosłem.

PS: Co sądzicie o rozciaganiu na drążku ? Pomoże coś?

0

• 0

Basen i prawidłowe ćwiczenia na drążku na pewno nie zaszkodzą, a powinny pomócc.

0

• 0

Dobrze ,bedę się wieszał na drążku i zamierzam iść do lekarza ,tylko czy wybrać się do rodzinnego czy prywatnie do endykronologa (jakibyłby tego koszt?) .Boję się,że lekarz rodzinny to zbagalizatuje i powie ,że nie mam sie czym martwić

0

• 0

Idź do lekarza rodzinnego i powiedz mu jaki masz problem, on powinien porównać wzrost z wiekiem i z siatką centylową zobaczyć w jakich granicach się mieścisz i wtedy dać skierowanie do endokrynologa tylko musisz się liczyć z tym, że na pierwszą wizytę u endokrynologa na NFZ możesz czekać nawet rok a może dłużej...a w podawaniu hormonu wzrostu (jeżeli miałbyś go dostać) czas odgrywa ważną rolę bo twój wiek to już ostatni dzwonek na tego typu działania.

Wieszanie się na drążku może jakoś tam pomoże ale kośćca na pewno nie wydłuży.

0

• 0

Wieszanie się na drążku może jakoś tam pomoże

Milimetr tu, milimetr tam... to tak jak iść z Gdańska do Gdyni przez Kraków.

0

• 0

A to fakt endokrynolog też mi kazała dużo spać, nie siedzieć po nocach, zdrowo się odżywiać ograniczając słodycze i nie wykonywać ciężkich ćwiczeń fizycznych, które wymagają dużo wysiłku. Myślę, że te zalecenia są dobre ale na cuda nie licz bo dużo to już na pewno nie urośniesz...

0

• 0

Jeżli nie uda ci się urosnąć, czego oczywiście Ci nie życzę, to pamiętaj, że bycie niskim ma też swoje plusy, np. Wygodniej się siedzi w samolotach lini lowcostowych.

0

• 0

Z punktu widzenia medycznego,jesteś ciągle w fazie dojrzewania a więc i wzrostu,co potrwa jeszcze kilka lat.Proces wzrastania zwykle trwa u mężczyzn do 21 rż ale czasami nawet do 25.

Na pewno żaden lekarz nie wdroży leczenia hormonalnego (w tym przypadku) Czy na NFZ czy prywartnie.(Szkoda kasy na prywatne leczenie)

Ważne jest odpowiedznie żywienie(minerały witaminy)Nie przeciążanie organizmu.

Wiszenie na drżąku,na pewno nie pomoże.

0

• 0

Widzialas ostatnio jakas krzywa wzrastania? 5 lat zeby calkowicie przestax rosnac - mozliwe, ale zeby urosl w tym czasie do satysfakcjonujacego go poziomu to... malo prawdopodobne, ze tak to ujme.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz