• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

IKnow

Użytkownicy
  • Zawartość

10
  • Ostatnia wizyta

• Days Won

1

IKnow last won the day on 20 Wrzesień 2015

IKnow had the most liked content!

Reputacja

2 Licznik lajków.

O IKnow

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

• Kto
    Student medycyny
  1. Z tego co wiem, to nie. Różnice są dość duże: anatomia to tylko gis i osteo, i chyba po jednym ćwiczeniu z danego układu, z histo nie ma pewnych rzeczy, z biochemii się nie orientuje. W każdym razie musisz się w dziekanacie zapytać
  2. Wielkich różnic w przygotowaniu do leku nie ma, wejdz sobie na strone cem-u - tam znajdziesz wszystkie statystyki. Nie szedłbym do Rzeszowa, bo dopiero został otwarty, jak pisaliście wcześniej nie ma giełd, nie wiadomo czego będą od was wymagać. Czy będą próbować wyrobić sobie "renomę"? (Tak robią w otwartym parę lat wcześniej Olsztynie). Lublin też bym odradzał, podobno bardzo "rodzinne" miasto (w kontekście zaliczeń, i późniejszej pracy). Myślę że którego miasta byś nie wybał będziesz zadowolony. Osobiście wybrałbym drugi raz Białystok, ale skoro nie bierzesz go pod uwagę to radzę się dobrze zastanowić nad Poznaniem i Gdańskiem.
  3. Czy praktyki wakacyjne mogę oficjalnie zrobić w 2 tygodnie czy muszę robić w 4? (Oficjalnie tzn. że wpisze w papierach że trwały 2). Proszę o szybką odpowiedź.
  4. Pamiętajcie żeby w poleceniu ZAWSZE podkreślić ile, np. punktów ABC macie wybrać lub ile argumentów napisać itp.. Ja w ten sposób zaoszczędziłem 1 punkt, dzięki któremu dostałem się na medycynę. Jeszcze jedno: jak macie w zadaniu zaznacz - to zaznaczacie, jak macie w zadaniu podkreśl - to podkreślacie. Opisując schemat opisujecie dokładnie to co widzicie, nic od siebie nie dorzucacie - chyba że od was tego wymagają (raczej się to nie zdaża) I ostatnie: jak już kompletnie nie wiecie co wpisać piszcie co myślicie, nie zawsze musi to być ubrane w piękne slowa. PS. Powodzenia w jutrzejszym boju
  5. Ja korzystałem z Witowskiego, Persony, Operonu i Pazdro. Według mnie najlepszym zbiorem była Persona, zadania nie proste, nie schematyczne, bardzo zmuszające do myślenia. W Witowskim denerwowało mnie ta powtarzalność zadań, w których w kółko było to samo pytanie, tylko dane inne, także często nawet nie robiłem ich na papierze, tylko wklepywałem dane w kalkulator i sprawdzałem wyniki. Operon miał zadania w porządku, te z gwiazdką bardzo często wymagały paru ładnych minut zanim się je zrobiło. Pazdro był dla mnie zbyt łatwy, na początek idealny, nie zatrudne zadania, ale przed samą maturą zbyt łatwo było. Jeśli chodzi o podręczniki to niby korzystałem z podręczników Operonu, przeczytałem je, żeby mniej więcej wiedzieć o co chodzi, z organicznej Danikiewicz (?) - nie pamiętam dokładnie nazwiska autora, wiem że wydawnictwo Pazdro. Wspominając o podręcznikach nie sposób nie wspomnieć o forum biolog. Wiem, to nie podręcznik, ale osoby uczęszczające tam często zadawały pytania trudne, czasem nawet bardzo, ale też i banalne, dzięki temu ucząc sie o nie wiadomo jak wyszukanych związkach i reakcjach, nie dało się zapomnieć o tych najprostszych. A poza tym, pomagając innym samemu się uczymy Prawie bym zapomniał, korzystałem też z podręczników Rożaka, które miałem w pdfie (stwierdziłem że nie opłaca mi się wydawać pieniędzy na książki ), podręczniki bardzo fajne, wyjątkowo przejrzyście napisane, wspomina się tam o rzeczach wykraczających poza maturę, ale w taki sposób że wszystko robi się jasne i klarowne.
  6. Szczerze to nawet nie zwróciłem uwagi na datę Myślałem, że dopiero od niedawna to forum jest
  7. Biologia jest naprawdę spoko, ale tylko w momencie, w którym traktuje się ją jako całość, a nie jako pojedyncze działy i co ważniejsze, szuka się jej przełożenia z książek na rzeczywistość, jeśli tego się nie znajdzie nie ma mowy, żeby ktoś to zrozumiał.
  8. Ja niestety mam niezbyt zdrowy sposób na stres. Jak się zdenerwuję to lecę do sklepu po papierosy, chociaż na codzień nie palę.
  9. Człowieku odpuść sobie polski, angielski i tak dalej. Później będziesz żałował że w ogóle poświęcileś na to czas. Przypominam, że Ci to do szczęścia nie jest potrzebne. Znam wiele osób, które chciały być najlepsze ze wszystkiego i bardzo źle na tym wyszły. W tym czasie lepiej zajmij się odpoczynkiem, lub biologią i chemią. Taka dobra rada od kolegi "po fachu" ;D
  10. Proponuję zmianę kolorystyki na bardziej "żywą", ten niebieski z każdej strony jest straszny i bardzo odstrasza; może być jakiś zielony, tylko jasny Jeśli chodzi o układ postów, to mnie bardzo odpowiadał układ z biologa tzn. autor postu po lewej, a treść po prawej, dzięki temu forum było czytelne, w tym momencie ciężko się czyta posty, bo tam gdzie powinien być nick jest coś tam, coś tam przyrodnik, i to jest strasznie mylące, nick powinien znajdować się na wysokości postu, nie ponad nim. Mam nadzieję że się przydałem