Wzorowy uczeń

Ile zarabia biolog?

9 posts in this topic

zależy z jakim wykształceniem i na jakim stanowisku... czy chodzi Ci o nauczyciela biologii czy np. mikrobiologa w sanepidzie czy może o profesora nauk biologicznych (też biolog) na uniwersytecie... ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

0

nauczyciel biologii nie jest biologiem ;-) Jak i nauczyciel chemii nie jest chemikiem, ani biologii nie musi uczyć biolog, ani chemii chemik, pytając o biologa autor pytania zapewne miał na myśli pracę w zawodzie.

0

jeśli nauczyciel biologii ukończył studia biologiczne (co nie zawsze jest konieczne) i otrzymał magisterium z nauk biologicznych to teoretycznie jest biologiem.

0

Powiem ci, że zależy od stanowiska na uczelni. Doktoranci mają około 1200 PLN podstawowego stypendium, ale część doktorantów bierze udział w różnych, np. europejskich projektach i może mieć stypendium nawet rzędu 3 000 PLN na rękę. Ale to tylko nieliczni. Mieć 2000 na rękę to już coś na uczelni. Oczywiście im wyżej tym lepiej, nie wiem ile zarabia typowy profesor, ale sądzę, że może mieć z 5 000 pln podstawy. W sanepidzie są raczej techniczne stanowiska, więc wiecej jak 1500 raczej nie zarobisz, zresztą praca w czymś takim to dla mnie marnowanie się, tyle że większość ludzi w sanepidzie nie pracuje, tylko powiedzmy przebywa w miejscu pracy. jeśli chodzi o firmy, to tutaj bardzo dużo zależy od firmy i stanowiska, ale ja ze swojej perspektywy wiem, że w chemii płace zaczynają się gdzieś od 1600 pln na najniższych stanowiskach, najwięcej co wiem, to 6000 na rękę dla specjalisty chemika. Zaś typowe zarobki w chemii są w granicach 2000 - 4000, ale powtarzam, że dużo zależy od firmy, są syfiaste i są co potrzebują i płacą specjalistom, by im nie uciekali. Myślę, że w biologii to może podobnie wyglądać.

0

A gdzie może pracować i ile zarabiać biolog zajmujący się genetyką? :) To bardzo interesujący według mnie kierunek :)

0

Jeżeli bęziesz w tym dobry to kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Biolog zajmujący się genetyka głównie pracuje w labolatorium.Ciekawa, naukowa praca. :)  Jeżeli brałabyś udział w projektach międzynarodowych to mogłabyś po 1. zdobyć doświadczenie, 2. poznać wiele ciekawych ludzi, pokrewnych z Twoim zawodem i po 3. wiążę się to z znacznym wzrostem Twojego wynagrodzenia, a kto wie, może i jakichś nagród z dziedziny genetyki, czego serdecznie życzę. Jeżeli to lubisz i genetyka sprawia Ci przyjemnośc, z chęcią się jej uczysz, jest ciekawa genetyki, podążasz tropem nowinek w genetyce to możesz w tym osiągnąc wielki sukces. Pamiętaj , rób to co kochasz., człowiek pracuje 50% życia.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz