Biol-chemicaa

Jaki kierunek lepszy ?

Lepszy kierunek na przyszłość   17 głosów

1. 1. Który kierunek jest bardziej opłacalny ?

• Technik farmaceutyczny
      11
    • Higienistka stomatologiczna
      6

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

21 posts in this topic

Jakim kierunek będzie lepszym wyborem w perspektywie czasu ? Chodzi mi o kierunek w policealnej szkole medycznej .. czy lepszy jest technik farmaceuta czy higienistka stomatologiczna?

Proszę o uzasadnienie.

;]

A może ktoś jeszcze jakis inny kierunek proponuje ?

0

Jakim kierunek będzie lepszym wyborem w perspektywie czasu ? Chodzi mi o kierunek w policealnej szkole medycznej .. czy lepszy jest technik farmaceuta czy higienistka stomatologiczna?

Proszę o uzasadnienie.

;]

A może ktoś jeszcze jakis inny kierunek proponuje ?

Ani jedno ani drugie. Jak chcesz mieć coś dobrego po liceum to tylko dobry kierunek na uczelni wyższej wchodzi w grę.

0

Ani jedno ani drugie. Jak chcesz mieć coś dobrego po liceum to tylko dobry kierunek na uczelni wyższej wchodzi w grę.

A jaki np. proponujesz ?

0

hej, zgadzam się z opinią CTX. teraz niestety strasznie ograniczają uprawnienia zawodowe techników na rzecz pełnych magistrów. Technik farmaceuta już coraz mniej może robić w aptece (do wszystkiego wymaga nadzoru farmaceuty) przez co przestaje już być pożądanym pracownikiem. Nie wiem jak jest w przypadku higienistki. Jeśli chcesz pracować w aptece zdecydowanie polecam farmację. Analityka medyczna również może być godna polecenia.

0

Wydaje mi się , że higienistka stomatologiczna ;)Bo jednak technik farmaceutyczny wydaje mi się zawodem mniej płatnym, a raczej praca po takiej szkole wydaje mi się mnie płatną.

0

Ja na twoim miejscu bym wybrał Higienistka stomatologiczna. Zawsze to bliżej do stomatologa, nabierasz wprawy uczysz się pod nadzorem a potem może stomatologiem zostaniesz i otworzysz własny gabinet :)

0

w pełni się z Tobą zgadzam. Po skończeniu technikum ma się bardzo niewielkie uprawnienia.

nabierasz wprawy uczysz się pod nadzorem

jaka wprawa? jaka nauka? nauka wypełniania karty pacjenta?

trudno doradzic, czy lepiej iśc na ten czy inny kierunek szkoły, bo to powinno zależeć przede wszystkim od Twoich zainteresowań

0

Jak, dla mnie wszystko zależy co chcesz robić. Po za tym niezapominaj, że to co teraz jest modne za jakiś czas już nie. Szkolenia są bardzo dobrze traktowane przez pracodawców, szkoły już niekoniecznie, dlatego wszystkim znajomym radzę przykładowo iść na licencjat + jakieś studia podyplomowe (wybór jest już spory w Polsce www.studiapodyplomowe.uczelnie.pl/ ) aniżeli licencjat + magisterka, przez te wszytkie szkoły prywatne stało się tak, że studia już są u nas bardzo nisko oceniane. NIestety, ale taka prawda. 

0

Ja na twoim miejscu bym wybrał Higienistka stomatologiczna. Zawsze to bliżej do stomatologa, nabierasz wprawy uczysz się pod nadzorem a potem może stomatologiem zostaniesz i otworzysz własny gabinet smile.gif

Ale, że jak? Że jest hiegienistką, gapi się co robi stomatolog i potem od samego gapienia zostaje lek dent i otwiera gabinet? Nope.

0

To za rok sekretarki staną się lekarzami, a salowe pielęgniarkami ;p I wszyscy będą chcieli hajsy, a nie będzie komu śmietnika opróżnić ;p

0

Marran, w niektórych szpitalach salowe już robią za instrumentariuszki "brudne" na bloku, więc sekretarki medyczne do boju! Możecie być lekarzami!

0

Instrumentariuszki czyste czasem robia za asyste za to, bywa ze pierwsza i jedyna. Wiec naprawde sa mozliwosci.

0

Studenci też robią za asystę, czasem drugą, czasem pierwszą, różnie bywa ;] Ja osobiście się na pierwszą nie porywałam ;D

0

Lepsza dżuma, bo przynajmniej nie masz sraczki :v

1

Siostra studiuje stomę i z tego co mówiła, to nie jest wcale łatwo znaleźć dobrą asystę do gabinetu stomatologicznego, więc z tych dwóch wybrał bym właśnie higienistkę stomatologiczną.

0

Autorka tematu już dawno pewnie któryś z tych kierunków skończyła, ale mam nadzieję, że higienistkę ;] Z technikami farmacji ostatnio dziwne rzeczy się dzieją.

0

Autorka sie zniechecila i poszla na polibude...

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz