Kartezjo

Jaki uniwersytet wybrać?

43 posts in this topic

Troche nie rozumiem jak tutaj plecy mogą działać, no bo wydawało mi się że na daną speckę jest x chętnych i zależnie od ilości miejsc dostaje się na nią y osób z najlepszymi wynikami z egzaminu, możesz  wyjaśnić jak znajomości tutaj działają?

0

Ja nie mam pleców, będę 'prawie' pierwszym lekarzem w rodzinie xd Córką Religi to ja nie jestem, ale co zabawne czytałam wywiad z synem Religi i podobno jego najbardziej gnoił, no i na medycyne dostał się za 2 razem, bo ojciec mu pomóc nie chciał ; >

Calvin, zimą to można makaron ze szpinakiem/tuńczykiem/serem i brokułami/spaghetti, kasza z jakimiś warzywami. Taki mały offtop, ale dziś kupiłam nasiona chia i zamierzam wieczorem zrobić chia pudding i będę mieć rano na śniadanko #eksperymentykulinarne

1

A słuchajcie ktoś coś może napisać o WUMie? Bo ja nie pisałem matematyki R, więc nie wiem czy mam tam szanse, ale jestem ciekaw opinii o tej uczelnii.

0

Bardzo ogólne pytanie. Ja skończyłem II rok i generalnie jestem zadowolony, bardzo dobrze mi się tu studiuje, fajni ludzie, fajne miasto, nauki przedkliniczne prowadzone są na żałośnie niskim poziomie, ale pojedyncze zajęcia są naprawdę bardzo ciekawe, zdawalność egzaminów jest wysoka, mało ludzi odpada. Zobaczymy co pokażą zajęcia kliniczne na 3 roku ;)

0

Żeby nie zakładać nowego tematu, to zapytam tutaj :) Na których uczelniach jest więcej nauki takich praktycznych umiejętności z jakimiś narzędziami itp., a gdzie jest prawie tylko nauka w książkach? Nie wiem jak to po polsku napisać :P ale mam nadzieje, że ktoś wie, o co mi chodzi :)

0

Dokładniej: na każdej uczelni jest podobnie. Magicznego sprzętu nie uswiadczysz nigdzie raczej, zwłaszcza na studiach. Jak chcesz się uczyć praktyki, to na studiach w kilkuosobowej grupie o to wszędzie trudno, ale są koła naukowe, dzury, praktyki, sor... Da się wszędzie.

0

Waham się pomiędzy Lublinem, Rzeszowem a Warszawą, najbliżej mam do Rzeszowa, później Lublin a najdalej Warszawa i którą uczelnie wybrać? Zależy mi na dobrym poziomie zajęć.

0

Kartezjo ciekawe w jaki sposób mamy Ci powiedzieć jaki poziom jest w Rzeszowie?Bo to jest nowa uczelnia.

0

Wiem że mi nie powiecie, ale już kurczę sam nie wiem, do Warszawy muszę w poniedziałek dokumenty zawieźć jeśli chce tam studiować ale waham się ciągle :(

0

Jak zależy Ci na poziomie zajęć, to Lublin jest taki se :P tzn. zależy od asystenta, od totalnego lajtu do ciężkiego zapierdzielu, część katedr jest psychiczna, ale każdy to traktuje jako lokalny folklor bardziej, bo generalnie wielkich pogromów nie ma, możliwości rozwoju też trochę jest ;) .
Z drugiej strony rozmawiam ze znajomymi z Warszawy i mam wrażenie, że magia WUMu mija, a poziom coraz bardziej spada. No ale się nie wypowiadam więcej bo tam nie studiuje, w katedrze anatomii byłem na zjeździe PTA, preparaty mają fajne, zdawalność tego  egz. bardzo dużą, ale za to liczniejsze grupy anatomiczne niż w Lublinie. Ale to tylko 1 rok, i 1 przedmiot, który wbrew początkowym oczekiwaniom wcale najważniejszy nie jest. ;)

0

A słuchajcie mam jeszcze jedno pytanko, nie pasuje do tego tematu, ale niechce już zaczynać nowego, czy mogę zabrać papiery z uczelnii do której się dostałem w lipcu  jeszcze we wrześniu ? Bo np. we wrześniu dostane się do wymarzonej ?

0

Dziwię się, że nie zastanawiasz się nad Łodzią bo tam jest teraz jedna z najlepszych uczelni medycznych w Polsce. Kwestia dojazdu owsze jest ważna, ale z drugiej strony to nie koniec świata.. nie chcę Cię do niczego namawiać, ale myślę, że warto wziąć to pod uwagę

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz