• 0
klaudia0009

Jaki wpływ na zdrowie człowieka ma prosty kręgosłup

Question

Jaki wpływ ma prosty kręgosłup na zdrowie człowieka?:)

Uważam że ma bardzo duży ale jak można to jeszcze bardziej rozwinąć?

Może jakieś pomysły...

0

Share this post


Link to post

6 answers to this question

  • 0

Odpowiem w odwrotny sposób:

krzywy kręgosłup, to same kłopoty. Przede wszystkim kłopoty z układem kostnym, bo skrzywienie kręgosłupa powoduje zmiany w położeniu rożnych elementów kostnych, np. łopatek, żeber, stawu lędźwiowo-krzyżowego, bioder, a nawet kolan... takie zmiany powodują ból, na ogół są nieodwracalne, albo częściowo odwracalne, ale pod warunkiem przeprowadzenia leczenia operacyjnego lub długotrwałej rehabilitacji. Skrzywienia szyjnej części kręgosłupa prowadza do bólów głowy, sztywnienia mięśni karku, problemów z utrzymaniem głowy przez dłuższy czas w jednej pozycji. Zmiany w piersiowym odcinku kręgosłupa mogą prowadzić do ucisku na płuca i kłopotów z układem oddechowym. Właściwie każda zmiana w kręgosłupie pociąga za sobą dalsze zmiany w układzie kostnym, a przez to w jakimś innym układzie człowieka.

0

Share this post


Link to post
  • 0

Moja babcia (niestety już swiętej pamięci)... w chwili śmierci miała ogromne problemy z kręgosłupem. Sama dokładnie nie wiedziała z czego to wynikło, wraz ze wzrostem jej wieku, garb na plecach się powiększał... przez co miała problemy z nogami (właśnie tu mamy doczynienia z oddziaływaniem kręgosłupa na inne organy).

0

Share this post


Link to post
  • 0

Teraz obecnie przyczynami są szkolne walizki noszone po 1 stronie oraz różnego rodzaju teczki ...

Sindbad babcie z reguły narzekają na ból pleców ze względu na ich aktywny tryb życia min. Praca

Są oczywiście różne rehabilitacje poczynając od basenu , fizykoterapii itp. Minęła już era cudownego pajączka z TV Marketu !!!

A najgorszy jest ból który budzi cię w nocy , nie daje swobodnie się poruszać ...

Nie przesadzaj ze stosowaniem wielkich drukowanych liter pisanych kolorowym boldem !!! // Edit Oxygenium

0

Share this post


Link to post
  • 0

oprócz wymieniowych wcześniej powikłan, moge dodac rowniez kwetie estetyczne. Przykladowo majac skolioze, niedosc ze kregoslup krzywi nam sie 'w bok' - jedna lopatka nizej niz druga itp. - do tego krzywi się jeszcze 'do tylu' - cos na ksztalt garbu. Ciągle trzeba się pilnowac by prosto chodzic, siedziec itp a nie zawsze się o tym pamięta...

0

Share this post


Link to post
  • 0

Zależy jakie to skrzywienie..

Są rózne typy skoliozy.

Skrzywienie w obrębie kręgosłupa szyjnego będzie wywoływac bóle, ale i bóle głowy. Częste migreny.

Z kolei skrzywienie w części dolnej tzw lędzwiowo-krzyżowe powoduje wysunięcie się miednicy i fakt, że jedna noga jest przez to krótsza. Po roku 50 takim osob grozi całkowity niedowład nóg, wózek inwalidzki. Ponadto powoduje to skrzywienie okropne bóle!

0

Share this post


Link to post
  • 0

Sądzę,że musi mieć wpływ na ukrwienie kończyn np.dolnych przy skrzywieniu w dolnej części kręgosłupa,szczególnie w pozycji w której kończyny są bardzo zgięte i krew przez to gorzej w nich krąży,żle znoszą takie pozycje i może to prowadzić nawet do zasinienia w tej kończynie która jest gorzej ukrwiona,trzeba się im przyglądać czy są identyczne w zabarwieniu,bo każda asymetria powinna być traktowana jako patologia w organiżmie.

Ten garb u starszych babci bierze się z n ieleczonej osteoporozy-w zaawansowanej już postaci,gdy dochodzi do kompresji kręgów np.po kichnięciu zwykłym,bo kręgi są tak kruche,że się kruszą przy błachym nacisku na nie.

Innymi przyczynami jest garbienie u dziewcząt po okresie pokwitania-ze wstydu ,i powstanie kyfozy,która doprowadza do skoliozy.

~ rafcio Posty połączone! Nie pisz pod sobą użyj opcji edytuj :)

0

Share this post


Link to post

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz