• 0
junikon

jakie pasty do zębów są najlepsze

Question

gdzieś słyszałam,że drogie pasty są przeładowane substancjami i należy używać tanich past bo one ich nie mają aż w takich ilościach,czy to prawda?Może chodzi o to,że ten nadmiar jest szkodliwy dla nas i np.może uczulać.

0

20 answers to this question

• 0

nie znam się za bardzo na pastach, ale moja dentystka karze mi stosować elmex. tani nie jest, odświeżac też nie odświeża, ale nie krwawią mi dziąsła i szkliwo jets nie popekane.

0

• 0

Ile prawdy jest tym, że fluor tak naprawdę szkodzi?

Jakoś nie mogę uwierzyć, że coś, czym byliśmy szpikowani przez lata, nagle okazuje się być szkodliwe...

0

• 0

A niby dlaczego nie? W tv pokazywali nawet info, że mleko, dzięki któremu mamy być wielcy, ta naprawdę wcale tak pozytywne nie jest, więc nie zdziwię się, jeśli podobnie będzie z pastami do zębów.

0

• 0

Ale to co napisałaś to troszeczkę zbyt mało - proszę o jakiś konkret, jakieś dowody.

Ktoś widział np. artykuł, który można uznać za rzetelny?

0

• 0

Proste - wpisz w google "czy fluor jest szkodliwy" albo coś w podobnych klimatach, to zrozumiesz dokładnie o czym piszę. Przecież jest mnóstwo tekstów na ten temat, wraz z podaniem źródeł. Poczytaj to będziesz mądrzejsza.

0

• 0

to, że o czymś mówili w TV albo jest o tym napisane w necie jeszcze nie oznacza, że jest to prawdziwe ;)

dlatego fajnie by było jakbyś mogła podać jakieś twarde dowody (wyniki konkretnych badań) pokazujących szkodliwe działanie fluoru na organizm ludzki ;)

0

• 0

Znalazłam - eioba.pl/a/1msw/szkodliwe-dzialanie-fluoru Tam na dole powołują się na Onet, ale nie ma tego artykułu. Wygląda to całkiem wiarygodnie. Nie sądzicie?

0

• 0

W sieci jest więcej bardziej wiarygodnych artykułow. Każdy ma swój rozum i każdy powinien rozsądnie podejmować decyzje. Róbcie co chcecie - ja z pasty z fluorem zrezygnowałam. Po co ryzykować? Bez fluoru zęby mam w lepszej kondycji, niż korzystając z past, które go zawierały.

0

• 0

Ja kupię sobie jakąś pastę bez fluoru - jeśli będzie mi pasowała to zmienię. Mam większe problemy na głowie i na pewno nie chcę jej sobie zaprzątać takimi.

Mam nadzieję, że nie będę miała problemów z zębami ;-)

0

• 0

Ja również używam pasty bez fluoru splat biocalcium, więcej informacji tutaj: atosmm.com.pl/Katalog/2087_1849_produkty/11411_bez-fluoru/Produkt/51378_splat-biocalcium.aspx

0

• 0

Od dawna wiadomo że cena nie swiadczy o jakosci, ja uzywam fluodent nie jest to droga pasta a mnie jest dobra.Czy ma jakieś substance których mieć nie powinna nie wiem, mam nadzieję, że nie.

0

• 0

Są różne pasty, a szczególnie dobrą jakość mają rosyjskie splat, warto spróbować, są dostępne np. w superpasty.pl/splat

0

• 0

Używałam wielu past i nie zauważyłam, żeby jakakolwiek wyróżniała się super skutecznością np w wybielaniu ;) Nie mam jakichś żółtych zębów na szczęście xD

0

• 0

chemik, to podaj, jaka jest lepsza, może kupię :) (nie żeby reklama) :D

0

• 0

Na płytkę nazębną najlepszy jest sód! Bierze się kawałek do ust i ssie. Usuwa raz, a dobrze - nawet razem z zębami!!! :F

1

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz