• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Jot

Matura
  • Zawartość

9
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Jot

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Czy jest tu ktos kto skonczyl pierwszy rok stomatologii ale dostal sie na lekarski (wszystko na UMB) Jakie przedmioty zostana przepisane ?
  2. już rozumiem dzięki wiekie typowo zasadowe chodzilo mi ze wieksze niż pl. a jezcze pytanie z czym reafuje grupa cooh a z czym oh ?
  3. to jest do matury, po prostu chodzi mi czy w lizynie w zasadowym srodowisku ( powyżej pkt izoelektrycznego) tylko jedna grupa bedzie NH3+ czy obie. 2. a z sodem juz przereaguje wszystko tak ? i cooh i oh ?
  4. hej mam pytanka, nawet dwa bede wdzieczna za pomoc: 1. jak mam lizyne i w ph typowo zasadowym jest ona kationem, ale czy będzie dwa razy NH3+ ? ma 2 grupy aminowe 2. jak np kwas mlekowy albo cytrynowy reaguje z NaOh to przyłączają się sód zamiast wodoru z grupie COOH i OH zawsze ? dzięki za odpowiedzi i pomoc
  5. dzieki wielkie - juz czytam Pytanie o amfoterycznosci zadane wyzej dalej aktualne jakby ktos chcial odpowiedziec i wyjasnic byloby super
  6. czyli jeżeli mam osad (BaSO4), to on nie reaguje z niczym, bo jest osadem tak ? czyli np CaCO3 nie zareaguje z HCl dobrze rozumiem ? ( chociaż podświadomość mi mówi, ze jednak do reakcji dojdzie )
  7. Jeszcze kilka pytan chodzi o związki amfoteryczne i ich reakcje z zasadami. czasami dodajemy wode jako substrat innym razem nie. jak ustalić liczbę koordynacyjną jak nie jest podana ? czasami ligandem jest O a czasami OH, od czego to zależy ? w jakich pierwiastkach wydziela się dodatkowo wodór ?
  8. a co w sytuacji sól+sól nie zawsze zajdzie. z tym mam najwiekszy problem
  9. Piszę tutaj, bo w chemii z liceum nie mogłam dodać tematu. a więc nie rozumiem, dlaczego niektóre sole nie reagują ze sobą, albo np kwas z jakąś solą. Robie to na czuja, ale czasem nie wychodzi. Podam przykład z Witowskiego : BaSO4+ HCl -> w odpowiedzi twerdzą, ze reakcja nie zachodzi. Może ktoś mi to wytłumaczyć ?