• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Karmelek

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Karmelek

 • Tytuł

 • Urodziny 04.04.1995

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Literatura, nauki ścisłe, fizjologia człowieka
 • Płeć
  Kobieta

Lokalizacja

 • Lokalizacja
  Sieradz/Łódź
 1. w zeszytach z liceum, w cudownej chemii organicznej, mam napisane, że im bardziej rozgałęziony związek tym jest bardziej lotny. Czy ktoś może mi bardziej opisać dlaczego tak się dzieje?
 2. Jakoś tak wyszło że z DMchemik nastąpiła jedność umysłów
 3. Dziś miałam przyjemność czyścić srebrną biżuterię takim sposobem. Naczynie szklane wykłada się folią aluminiową. Wkłada się tam srebrne rzeczy pokryte czarnym nalotem. Zasypuję dużą ilością soli kuchennej i zalewa wrzątkiem. Efekt: sól ulega rozpuszczeniu, znika czarny osad ze srebrnych rzeczy, wydziela się gaz o charakterystycznym zapachu(według mnie chloru) Moje pytanie brzmi: Co to za reakcja?
 4. Ciekawe ile jeszcze takich mitów znajduję się na różnych kobiecych portalach i są przekazywane dalej?
 5. http://wp.me/p4Zbi2-3R nie o wszystkich świętych, tak oryginalnie
 6. W fosforylacji cyklicznej nie następuje fotoliza wody, więc skąd się biorą protony/jony wodorowe potrzebne do syntezy ATP?
 7. Znalazłam parę informacji że działa, ale nie jestem wstanie zweryfikować ich prawdziwości
 8. W takim ekspresowym tempie?
 9. Natknęłam się na jednej ze stron na ciekawą metodę pozbywania się włosów. 1 łyżka jodyny 2% 1 1 szklanka oliwki dla dzieci Zostawić na 5 minut po czym zmyć delikatnie mokrą szmatką I strasznie się nad tym zastanawiam na jakiej podstawie to działa.
 10. Prowadzę swojego, ostatnio głównie książkowego bloga, biegam ale to raczej z przymusu i gotuję.
 11. Po tegorocznej maturze, wiele osób które pisały pod klucz lub nauczyło się rozwiązywać schemat matury z poprzednich lat bardzo się rozczarowało, szczególnie przy wynikach. A co do korepetycji i profilu: sprawdź dokładnie jakie są wymagania na Twój wymarzony kierunek bo często można zdawać fizykę zamiennie z chemią. No i porozmawiaj z nauczycielką od chemii, może organizuje fakultety dla osób chcących zdawać chemię na maturze?
 12. Ostatnio skończyłam czytać książkę Marka Zusaka "Złodziejka książek" Jest to piękna historia opowiedziana przez śmierć o 10 letniej dziewczynce, która własnie jedzie ze swoim bratem do domu w okolicach Monachium aby zamieszkać ze swoją nową rodziną. Książka ta obejmuje 4 prawdopodobnie najpiękniejsze lata z jej dzieciństwa, mimo że tłem dla nich jest II wojna światowa.
 13. Jestem tego roczną i przyszłoroczną maturzystką. Czasem tak w życiu się człowiekowi układa, że jego droga do spełnienia marzeń jest bardziej kręta i wyboista niż sobie zaplanował. I czasem nie udaję się osiągnąć wymarzonego celu mimo, że jest się bardzo blisko od niego. Skończyłam III LO w Łodzi. W wolnym czasie, którego mam aż za dużo, robię setki zadań z chemii, uczę się biologii, gram na gitarze czytam książki i pisze bloga. Głównie o książkach Mój cel: Lek 2015