• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

karooolajn

Kierunek lekarski
  • Zawartość

83
  • Ostatnia wizyta

• Days Won

1

karooolajn last won the day on 5 Wrzesień 2015

karooolajn had the most liked content!

Reputacja

5 Licznik lajków.

O karooolajn

• Tytuł

• Urodziny 16.09.1995

Informacje profilowe

• Kto
    lekarski ŚUM

1. 1. Jak do nerek to raczej tętnicami :>
  2. http://www.ka.edu.pl/rekrutacja-jednolite-studia-magisterskie/lekarski/ official info
  3. Ponoć baza i dużo szczęścia
  4. Poszukaj pod hasłem lionizacja :>
  5. Tak przeczytałam - najpierw powiedziałam co jest powiedzmy powszechnie uważane, a potem skonfrontowałam
  6. Jest ważny dlatego, że jest zwiększone zapotrzebowanie na wytwarzanie krwi matki i dziecka, a bez kwasu foliowego mogłaby wystąpić anemia matki i dziecka, dziecko może urodzić się za małe (niska masa ciała urodzeniowa) i za wcześnie. Powinno się ją brać do 4 tygodnia ciąży. ALE badanie wskazują na brak dowodów, żeby jednak B11 miała przynosić korzyść podczas ciąży, źródło: http://www.cochrane.org/CD006896/PREG_folic-acid-supplementation-in-pregnancy mod: badania (tyle ze akurat nie te ujete w tej metaanalizie, bo nie bylo takiej potrzeby - to wiadomo od dawna) wykazuja jednoznacznie korzysciu z suplementacji kwasu foliowego w zapobieganiu wadom cewy nerwowej. Natomiast zalinkowana metaanaliza wykazala korzysc jesli chodzi o anemie megaloblastyczna, i bliskie granicznym CI w paru innych endpointach. Wiec pisanie bzdur jak wyzej i jeszcze pseudopodpieranie sie naprawde dobrym zrodlem jest po prostu nie na miejscu, mylace i - biorac pod uwage o czym rozmawiamy - potencjalnie szkodliwe.
  7. Ohoho, jakie heheszki. Punkt dla Ciebie
  8. No pewnie się pisze czwarty w czerwcu/sierpniu
  9. No bardzo prosto, wynosić jak najwięcej z zajęć, przychodzić na nie w miarę ogarniętym (HA HA HA xD). Pierwsze szpilki zawsze są najgorsze bo to jest taki strach, że jak to sie dzieje, mało czasu, pustka w głowie, nowy preparat i bzikujesz. Ale na kolejnych już jest ok
  10. Z anatą macie gorzej. Rok temu można było BARDZO średnio ogarniać teorię i nadrobić łatwiejszymi szpilkami :> a teraz kiepsko z tym...
  11. 1. Oprócz anaty gdzienigdzie trzeba też kuć histologię/biofizykę/fizjologię/biochemię. Tak, materiał układa się w całość. Tak, nazwy są logiczne. Nie, nie wszyscy są mega zdolni. 3. Zależy od uczelni
  12. LuQas95 - 18.45 za akademikiem, a później integracja w DSO
  13. Nie trzeba było pisać, zaraz będą krzyki o nielegalne pozyskiwanie treści książek
  14. Moim zdaniem to będą niepotrzebnie wydane pieniądze. Skoro i tak masz się uczyć po łacinie to w Skawinach i atlasach nazwy będziesz miał właśnie w tymże języku, dlatego bezproblemowo się nauczysz