• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Kartezjo

Użytkownicy
  • Zawartość

50
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Licznik lajków.

O Kartezjo

• Tytuł

• Urodziny

Kontakt

• GG
    7704719

Informacje profilowe

• Kto
    nikt

Ostatnie wizyty

1 397 wyświetleń profilu
  1. Witajcie, chciałbym się dowiedzieć czy to na jakiej uczelni jesteśmy ma duży wpływ na to jak później zdamy LEK i jak sobie będziemy radzić. Pytam ponieważ teraz ide na 2 rok a o mojej uczelni słyszę różne opinie, a także w porównaniu kilkoma uczelniami na których patrzyłem na późniejszych latach jest mniej godzin zajęć klinicznych. Dostałem się prawie wszędzie ale wówczas jeszcze patrzyłem na odległość od domu i ogólnie trochę się bałem "wyfrunąć z gniazda" a teraz zależy mi przede wszystkim na poziomie nauczania. Czy warto się przenosić po 2 roku na inną uczelnie, bardziej prestiżową, wypadająca lepiej w statystykach LEK-u ( jeżeli oczywiście będę mógł się przenieść).
  2. Czyli takiego Nettera: http://allegro.pl/atlas-anatomii-netter-ang-kolorowanka-kurier-0-i5665202677.html warto kupić?
  3. Witajcie, czym różnią się te dwa atlasy od siebie? http://www.medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/5013/tytul/fotograficzny-atlas-anatomii-czlowieka-mcminna-abrahams-marks-hutchings-gielecki-elsevier-urban-&-partner od tego http://netaro.pl/mcminn-abrahams-polsko-angielski-atlas-anatomii-klinicznej-1396.html z tego co wnioskuje to tym że jeden to 2 wydanie a drugi to 3 wydanie tak?
  4. 30 tysięcy na rok to zależy dla kogo jest mało, ale to już inna kwestia
  5. Zapewne są, już nawet jakieś prywatne uczelnie chcą otwierać , ale jeżeli Ci w ministerstwie mają olej w głowie to nie dadzą im zgody..
  6. Medycyna raczej nie ma szans tak spowszednieć jak prawo bo wymaga jednak sporego zaplecza, potrzeba szpitali, kadry, bazy naukowej a to są spore koszta, wydaje mi się że jeszcze jest szansa że otworzą w Opolu i wtedy każde województwo będzie mieć swój kierunek lekarski i już więcej nie powinni otwierać.
  7. "Za dużo lekarzy" powiedźcie to osobom które czekają kilka miesięcy do specjalisty ;p to był żart, bo wiem że są takie kolejki ze względu na mało miejsc specjalizacyjnych, ale myślę, że tak jak Sandman piszę, pracy nie będzie brakować i może jak odejdzie stare pokolenie za pare lat to będzie nawet więcej miejsc na fajne specki .
  8. Czyli wkońcu z tej anatomii jakie książki polecacie? Mam narazie Bochenka, kupować Graya czy Moora czy oba? Atlas Netter wystarczy?
  9. właśnie oto mi chodziło że samodzielnie z koła naukowego, bo takto wiem że dopiero od tam 4 roku czy 3 są kliniki, czy w Rzeszowie też tak będize można jak ktoś będzie chciał, czy szpitale są przychylne takiemu rozwijanu zainteresowań?
  10. a słuchajcie takie pytanko jeszcze jak myślicie czy będzie można chodzić (np od 2 roku studiów) do szpitali klinicznych i asystostować przy operacjach czy na dyżury chodzić tak jak jest to na innych uczelniach? czy jest to obowiązek takich szpitali czy tylko ich chęć?
  11. Mam jeszcze takie pytanie czy chodzenie na koło naukowe uczelniane z danej specjalizacji ułatwia w jakikolwiek sposób dostanie się na nią czy to tylko dla własnych zainteresowań można chodzić?
  12. Jeszcze mam pytanie odnośnie tego trybu pozarezydenckiego, oferty takiej specjalizacji ogłaszają po prostu szpitale które mają wolne miejsca? Czy taki "zwykły" człowiek bez pleców ma na takie stanowisko szanse czy raczej jak już to tylko na najgorsze specki?
  13. A w trybie pozarezydenckim o dostaniu etatu może decydować uczelnia jakąś się skończyło? I w tym trybie funkcjonuje wolontariat? I czy przy wolontariacie jak ktoś będzie brał dyżury to też nie dostanie za nie kasy? W obrębie Unii Europejskiej można robić specke z polskim dyplomem bez problemu ? (chodzi mi głównie o Niemcy)
  14. Mam pytanko, przyjęli mnie co prawda na I wydział, ale może mi pomożecie, jak to jest z akademikami? Warto iść ? daleko jest od miejsca zajęć? Czy lepiej coś wynająć tylko najlepiej gdzie?
  15. A słuchajcie mam jeszcze jedno pytanko, nie pasuje do tego tematu, ale niechce już zaczynać nowego, czy mogę zabrać papiery z uczelnii do której się dostałem w lipcu jeszcze we wrześniu ? Bo np. we wrześniu dostane się do wymarzonej ?