• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Kert

Użytkownicy
  • Zawartość

6
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Kert

• Tytuł

• Urodziny 12 Lipiec

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    fizyka, chemia

1. gdzie ten załącznik?
  2. zad6. Jedyne co mi przychodzi na myśl to użycie diody prostowniczej. W kierunku przewodzenia będzie ona przewodzić prąd, a w przeciwnym (zaporowym) nie. Na pewno ktoś wpadnie na bardziej przejrzyste rozwiązanie.
  3. zad5. Nie jestem pewien, ale chyba wzrośnie, ponieważ wodny roztwór amoniaku zareaguje z nietrwałym kwasem węglowym tworząc sól, czyli związek jonowy.
  4. zad4. metale będą się wydzielały od najwyższego do najniższego potencjału. Miedź, żelazo, cynk
  5. Zad2. siarczan(VI) miedzi(II), azotan(V) wapnia, zasada sodowa, kwas siarkowy(VI), węglan potasu, fosforan(V) sodu, azotan(V) chromu(III). Zastanawiam się jeszcze odnośnie Chlorku magnezu, ale wydaje mi się, że również.
  6. Zadanie 1. W elektrolizie obowiązują następujące zasady. Na katodzie zachodzi redukcja, a na anodzie utlenianie. KOH (-)K 2H2O + 2e- --> H2 + 2OH- (tak robisz metale o niższym potencjale od glinu) (+)A 4OH- --> O2 + 2H2O + 4e- (tak robisz zasady) sumarycznie bilansujesz obie strony; 2H2O --> 2H2 + O2 HNO3 (-)K 2H+ + 2e- --> H2 (+)A 2H2O --> O2 + 4e- + 4H+ (W Ten sposób robisz wszystkie kwasy tlenowe) Sumarycznie; 2H2O --> 2H2 + O2 FeCl3 (-)K Fe3+ + 3e- --> Fe (tak robisz metale o wyższym potencjale od glinu) (+)A 2Cl- -->Cl2 + 2e- (tak robisz prawie wszystkie sole kwasów beztlenowych oraz prawie wszystkie kwasy beztlenowe) Symarycznie; 2Fe3+ + 6Cl- --> 2Fe + 3Cl2 Reszta z tego zadania analogicznie.