• Podobna zawartość

• Przez Tony
      Potrzebuje pomocy, jestem studentem biotechnologii I stopnia na pierwszym roku i muszę zrobić prezentację z Fizyki na temat "Statyka sił w biologii i medycynie (Stabilność i równowaga, równowaga ludzkiego ciała, dźwignie, łokieć, biodro etc.). Nie za bardzo umiem fizykę i nie wiem jak się za to zabrać. Dostałem informację od wykładowcy że mogę wspomóc się książką która jest w języku angielskim co niestety jest dla mnie lekkim problemem. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

• Przez janekjanjanek
      Zapraszam do oglądnięcia krótkiego filmu motywacyjnego

• Przez orange99
      Witam, byłby ktoś w stanie rozwiązać te 3 zadania? Uprzejmie proszę!

1. Napisz reakcję między wodorotlenkiem magnezu a kwasem azotowym V, zdysocjuj otrzymaną sól. Oblicz stężenie molowe jonów w 0,03-molowym roztworze tej soli, zakładając, że α=1.
      2. Oblicz [H+], [OH-] oraz pH w 0,2 molowym roztworze KOH.
      3. Oblicz stężenie kwasu octowego CH3COOH, jeżeli wiadomo, że α=1% a stała dysocjacji kwasu octowego K=1,77∙10-5.
    • Przez Dolczii
      Jest sens kupowania notatek? Starsi koledzy upewniają nas żeby ich nie kupować chociaż z drugiej strony inni (z tego samego roku) oferują sprzedaż. Głównie chodzi mi o Białystok -  co więcej czy nie lepiej robić swoje?
    • Przez Kajus
      Witajcie :*

Jestem zupełnie nowa na forum dlatego chciała bym zadać Wam pewnie pytanie 
      Od września będę uczennicą klasy maturalnej w liceum, na profilu biologiczno- chemicznym, są to przedmioty, które chce zdawać na maturze i w dalszych planach mam składanie papierów na fizjoterapię a AWF w Krakowie, dlatego do sedna:

Czy ktoś z Was ma jakieś opinie na temat tego wydziału i całej uczelni, czy jako studentka będę miała dużo ewentualnych zajęć wymagających sprawności ruchowej i czy wybierając się na taki kierunek trzeba popracować nad kondycją  

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi    
       Pozdrawiam Serdecznie