• 0
Oxygenium

Kolejna zwierzęca epidemia?

Question

Po świńskiej grypie, chorobie szalonych krów, ptasiej grypie, jakiejś rybiej zarazie, teraz przyszedł czas na owce. Niemcy narobili larum, bo zdechło... siedem nowo narodzonych jagniąt. Podobno chorobę przenoszą muszki i komary i rolnicy nie tylko w Niemczech, ale i innych krajach europejskich boją się, że będą musieli likwidować stada i palić zabite zwierzęta.

Czy to nie jest lekka przesada? Czy to nie jest kolejna akcja koncernów farmaceutycznych? Co o tym myślicie?

0

Share this post


Link to post

3 answers to this question

  • 0

Od około 8 lat słyszy o jakiejś nowej chorobie. I nagle znajdują sie też szczepionki, jak było niedawno. Na zwykłą grypę też można umrzeć, rocznie umiera na nią wg szacunków 2 000 000 osób a chyba kilkaset milionów choruje i jakoś nikt nie podnosi z tego powodu alarmu. Pamiętam jak w 2001 roku była panika z powodu pryszczycy bydła, tymczasem w latach 50-tych była epidemia pryszczycy i wiem, że w moich okolicach chyba wszystkie zarażone zwierzęta same wyzdrowiały.

No ale to akurat nie przechodziło na ludzi, ale jest masa odzwięrzęcych chorób i jakoś z tym żyjemy.

0

Share this post


Link to post
  • 0

Czy to nie jest lekka przesada? Czy to nie jest kolejna akcja koncernów farmaceutycznych? Co o tym myślicie?

Kolejna szansa na zarobek koncernów farmaceutycznych? Tak w ogóle moim zdaniem jest wiele chorób, które są nazwane jakoś specjalnie a jest to zwykła choroba. Tak samo jak ,,ptasia" , ,,świńska" grypa. Już od tych rzeczy można oszaleć jednym słowem.

0

Share this post


Link to post
  • 0

Oczywiście że to tylko sposób na zarobienie pieniędzy a ogólnie świadczy to tylko o ogromnym procederze łapówkarskim. Na swiecie ginie codziennie tysiące osób od najbanalniejszych chorób wywołujących u większości populacji zwykłe kichanie. Wystarczy że taki koncern farmaceutyczny który zadrudnia całą rzeszę ekspertów powie jednemu($) aby powiedział w mediach że na chomiczy katar ginie tyle i tyle osób odrazu wszystko się samo nakręca bo media szukają tematu i nagle podają jak to dziennie ginie 20 osób na daną chorobę, budzą tym samym panikę, panika nakręca temat, temat nakręca panikę i tak w kółko. Szkoda tylko że nie podają że zwykła grypa jest bardziej śmiertelna a korzystają na tym tylko producenci leków. U mnie w rodzinie( 3 pokolenia lekarzy) wszyscy tak pękają ze śmiechu jak słyszą o takich rzeczach a najbardziej jak uświadomią pacjentów o całej bzdurze i ich najróżniejsze reakcje gdy się dowiadują że nie ma kolejnej czarnej ospy. A gdzie tu jeszcze łapówki? Dla lekarzy którzy potwierdzają takie niedorzeczności w telewizji, przecież to nie są laicy doskonale znają takie fakty a jeżeli je pomijają to nie dlatego że zapomnieli... (euro pice :D )

Ortografia i interpunkcja!!! a przynajmniej nad ortografią popracuj! // Edit Oxygenium

0

Share this post


Link to post

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz