Oxygenium

Konkurs na projekt badawczy, czekają cenne i liczne nagrody

1 post in this topic

Uwaga!

 

 

Startuje nowy konkurs! Do wygrania mnóstwo odczynników!

 

Konkurs dotyczy projektu badawczego, związanego z naukami przyrodniczymi. Przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich i studentów, mających jakieś doświadczenie z naukami przyrodniczymi. Dotyczy zaprezentowania projektu badawczego, który może być przeprowadzony w całości w warunkach laboratorium domowego, bez pomocy szkoły / uczelni. Projekt może dotyczyć dowolnego zagadnienia badawczego, jednak musi mieć na celu rozwiązanie jakiegoś problemu, przedstawiać jakieś nowe wyniki, itp. i być dla kogoś przydatny, tzn. nie może to być „sztuka dla sztuki”.

 

Opis projektu, który zostanie zgłoszony do konkursu, musi zawierać następujące elementy:

1.                  Tytuł i temat projektu.

2.                  Opis problemu badawczego, który ma zostać rozwiązany (tj. co w projekcie ma być zrobione, co się otrzyma, zbada, określi, itp.).

3.                  Zastosowanie wyników projektu badawczego (w jakim celu będą przeprowadzane badania opisane w projekcie, jaki wpływ będą miały uzyskane wyniki np. na stan wiedzy autora projektu).

4.                  Metodyka badawcza (jak zostaną przeprowadzone badania? np. za pomocą jakich reakcji, jakich prób, testów, doświadczeń?)

5.                  Stan wiedzy dotyczący zaproponowanego projektu badawczego (co wiadome jest z piśmiennictwa, tj. książek, czasopism, na temat związany z projektem badawczym? jakie informacje skłoniły autora do przeprowadzenia badań w proponowanym projekcie?)

6.                  Sprzęt, odczynniki i inne przedmioty potrzebne do zrealizowania projektu, z podziałem na posiadane i planowane do zakupu.

7.                  Przewidywany czas realizacji projektu, ew. podział na etapy, zadania, itp.

8.                  Dyskusja wyników i wnioski.

 

 

Nagrody:

Dla laureata I, II oraz III miejsca przewidziana jest duża ilość odczynników. Sponsorem jest zaprzyjaźniony z Biomist młody naukowiec, zamieszkały we Wrocławiu, a pochodzący z Mielca, który chce przekazać swoje odczynniki (a ma ich mnóstwo!!!) innym młodym, początkującym, naukowcom. Oprócz zdobycia jednego z trzech pierwszych miejsc, zdobywca nagrody MUSI spełnić dwa warunki:

1. Laureat musi posiadać jakąś wiedze chemiczną, zwłaszcza dotyczącą pracy z odczynnikami, by nie zrobić sobie krzywdy.

2. Lauret musi zapewnić sobie transport odczynników z Mielca, w okolicach Wielkanocy. Do tego czasu (tj. do Wielkanocy) musi być zrealizowana przynajmniej część zwycięskiego projektu oraz muszą zostać zaprezentowane wyniki uzyskanych badań.

0

Share this post


Link to post

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz