• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Kraterek

Użytkownicy
  • Zawartość

6
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Kraterek

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Czy mogę prosić o pomoc? Ułóż pełne równanie reakcji redoks zachodzącej według następującego schematu: S2- + IO3-----> S2O32- + + I- Policz jaki jest potencjał układu S2- / S2O32- w roztworze o pH = 2,5 i stężeniu [s2- ] = 0,02 mol / l oraz [ S2O32-] = 0,05 mol / l, jeśli potencjał standardowy tego układu wynosi E0 = +0,68 V
  2. Dziękuję bardzo
  3. Czy można prosić o pomoc? Oblicz rozpuszczalność w mol / l PbBr2 w 0,265 M roztworze KBr (bez uwzględniania mocy jonowej). KSO (PbBr2) = 1,55 * 10-6 Wynik porównaj z rozpuszczalnością tego związku w wodzie. Z jakim efektem mamy tu do czynienia?
  4. Dziękuję bardzo, to rozwiązanie wydaje mi się sensowne, mnie też tak wyszło, proporcja 2:1. Moje wątpliwości pojawiły się stąd: http://www.nutrilife.pl/index.php?art=36 Tu przy pH 7,5 proporcja jest 84:16, czyli zupełnie inna, ale może tam ktoś popełnił błąd?
  5. Niestety nie mam odpowiedzi
  6. Proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego zadania: Jakich ilości odpowiednich składników o stężeniu 0,2 mol / l należy użyć, aby przygotować 100 ml buforu fosforanowego o pH = 7,5, wiedząc, że pKa (H2PO4- / HPO42-) = 7,2?