Keti

kreatywne roboty?

3 posts in this topic

Natknęłam się ostatnio na pewien artykuł gadzetomania.pl/58054,hatsune-miku-vocaloid

opisany jest w nim fenomen vocaloidów, aplikacji stworzonych przez japończyków w których można stworzyć piosenkę którą zaśpiewa dana postać. Najpopularniejsze postaci nawet dają koncerty (jako holografy) na których bawią się ludzie.. autor artykułu wyraził śmiałą tezę że zastępowanie człowieka przez maszynę w sferach twórczości plastycznej,fotograficznej,pisarskiej,muzycznej, dzieje się dziś.. i dojdzie kiedyś do perfekcji niedoścignionej przez człowieka.

Sama jakoś tego nie widzę, popisy wirtualnych bohaterów tylko mnie nudzą i nie rozumiem czym się tu emocjonować? Człowiek sam nie zna źródeł własnej twórczości/ kreatywności..nawet skomplikowany algorytm nie da tego efektu co prawdziwa twórczość, będzie tylko sztucznie wdrukowanym przez człowieka zachowaniem..jakby małpie dać pędzel.. Czym innym jest sztuka dzieci, czym innym twórczość osób niepełnosprawnych, czym innym twórczość osoby ukierunkowanej szkołami artystycznymi, czym innym budowa altanki przez ptaka altannika...taki robot też będzie czymś innym.

Nie czuje nad tematem "ludzkiego" robota zachwytu, i nie widzę sensowności podążania w tę stronę.. także ze względów etycznych..jeśli roboty nas we wszystkim zastąpią to co my będziemy robić? Jaki inny znajdziemy wskaźnik człowieczeństwa jak nie zdolność tworzenia?

0

Według mnie robotyka jest potrzebna, ale bez przesady. Jeśli to za daleko pójdzie to możemy mieć poważne problemy :D (tak, terminator się kłania :P)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz