moon

Kurs pierwszej pomocy

10 posts in this topic

Czy ktoś z Was uczestniczył w kursie pierwszej pomocy? Ile taki kurs trwa i kosztuje? Czy dostając zaświadczenie o ukończeniu kursu jest ono ważne dożywotnio czy tylko przez jakiś czas?

0

Robiłam 3 lata temu, zaświadczenie było ważne chyba przez 2 lata. Kurs ten był organizowany przez PCK, trwał dwa dni i kosztował 50 zł. Zaznaczam tylko, że był to kurs podstawowy.

Są również kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy - są jednak droższe, ważne 3 lata, a potem można odnawiać ważność poprzez ponowne zdanie egzaminu czy tam uczestnictwo w jakimś seminarium. 

Wiem, że pogotowie ratunkowe też takowe kursy organizuje.

0

Czy z takiego zaświadczenia płyną jakieś korzyści? Bo nie wydaje mi się, żadnych uprawnień zawodowych przecież się nie zdobywa. Pomijam kwestię zdobycia wiedzy na kursie, ale po co dokument?

0

Ta, bo maja obowiazek wyznaczyc osoby do pierwszej pomocy. A jak juz ktos przychodzi, to niech ma papier ze soba, nie? :)

0

Skończenie kursu pierwszej pomocy daje papierek, wiedzę (z tym różnie) i na tym koniec.

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy daje już papier, tytuł ratownika (pod pewnymi warunkami) i możliwość używania sprzętów, których laik użyć nie może.

0

Na kursie prawa jazdy jest kurs PP, ktorego cena jest wliczona w cene prawka. Nie widze tu 'darmowosci' tbh.

0

Dokładnie, teraz pierwsza pomoc jest przeprowadzana prawie wszędzie, sam ją miałem niezliczoną ilość razy :)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz