sporny

laboratorium sprzęt i odczynniki zestawy ONLINE

2 posts in this topic

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz • Podobna zawartość

  • Przez Geniodekt
   Witam serdecznie Zrobiłem w swoim domowym labie mały remanent połączony z inwentaryzacją, w związku z czym wystawiam na sprzedaż to, co znajduje się na poniższych listach. To dobra okazja, by uzupełnić braki w inwentarzu lub rozpocząć żmudny, ale bardzo satysfakcjonujący proces tworzenia własnego, domowego laboratorium dla pogłębienia wiedzy, zainteresowań i oczywiście dla dobrej zabawy.
   Ceny, myślę atrakcyjne, są podane, ale oczywiście podlegają negocjacji.

   Z przyczyn logistycznych, wysyłka tylko od 7 do 13 lutego!

   Nie ma już następujących pozycji:
   - pięciotlenek fosforu 500g
   - kobalt techniczny proszek, 50g
   - palnik Bunsena
   Pozostałe pozycje są aktualne.
   Do 250 zł będę doliczał opłatę za wysyłkę pakowanie (bo niestety, ale do wysyłki trzeba wszystko porządnie zabezpieczyć, aby nie stwarzać zagrożenia i nie narażać się na straty odczynników/szkła). W przypadku zamówień opiewających na kwotę powyżej 250 zł potraktuję te koszty jako gratis.

   Możliwy odbiór osobisty na terenie Trójmiasta.
   Zapraszam do kontaktowania się ze mną na email: tomaszglowienke@gmail.com i składania zamówień.
   Pozdrawiam.

   Oferta szkła i akcesoriów:
   https://zapodaj.net/images/d6bae7ac06ff5.jpg
   Oferta odczynników:

    
  • Przez sirslack
   Witam serdecznie Wszystkich na Forum.
    
   To mój pierwszy post- mam nadzieję iż zamieściłem go w odpowiednim dziale- jeżeli nie to przepraszam i proszę o jego przeniesienie.
    
   Jestem studentem I roku biotechnologii na Polibudzie. Z chemią było u mnie zawsze na bakier. W nadchodzącym semestrze rozpoczynają się nam laborki z chemii organicznej. Analizowałem przykładowe pytania jakie zadawali prowadzący w poprzednich latach i na część sobie odpowiedziałem, na część nie potrafię. Poniżej je podaję, byłbym wdzięczny za udzielenie odpowiedzi - niektóre pewnie są bardzo proste i oczywiste, ale ze mnie ułom chemiczny i chociaż teorię mam już w małym palcu, to nie potrafię pojąć pewnych rzeczy. Oto one
    
   1. Dlaczego podczas pracy przy próżni należy mieć okulary ? Dlaczego z próżnią trzeba się szczególnie obchodzić; co może powodować wybuch ?
    
   2. Dlaczego podczas sączenia na sączku karbowanym pierw przepłukujemy sączek samym rozpuszczalnikiem?
    
   3. Dlaczego w przypadku sączenia pod próżnią należy po sączeniu najpierw odłączyć wąż, a dopiero potem wyłączyć próżnię?
    
   4. Do czego służy pusta kolba ssawkowa w sączeniu pod próżnią?
    
   5. Czy kolba ssawkowa jest potrzebna? Czy jej obecność wyklucza możliwość przedostania się wody do przesączu - wyjaśnić.
    
   6. W jakiej dokładnie kolejności i dlaczego akurat takiej wykonujemy sączenie pod próżnią (w sensie czy pierw włączyć próżnię, wlać roztwór itd.)?
    
   7. Dlaczego sączek nie może przekraczać wysokości lejka (sączek karbowany). Czemu wykorzystuje się sączek karbowany? Dlaczego w przypadku sączenia pod próżnią sączek nie może nachodzić na ścianki lejka?
    
   8. Dlaczego stosując próżnię wykorzystuje się przeważnie kolby płaskie? A dlaczego podczas odparowywania na wyparce rotacyjnej (próżniowej) stosuje się kolby okrągłe? Czy któraś jest bardziej podatna na eksplodowanie?
    
   9. Dlaczego podczas stosowania wyparki rotacyjnej próżniowej po odparowaniu rozpuszczalnika dopowietrzamy układ ? Dlaczego w czasie odparowania układ nie jest dopowietrzany? Co by było gdyby po odparowaniu zostawiło się próżnię otwartą?
    
   10. Dlaczego sączenie pod zmniejszonym ciśnieniem stosuje się wtedy gdy zależy nam na osadzie, a sączenie na sączku karbowanym gdy zależy nam na przesączu?
    
   Dziękuje z góry za odpowiedź. Proszę o w miare dokładne odpowiedzi, żebym zajarzył.
    
   Pozdro
  • Przez palussek
   Witam wszystkich, kilka dni temu na terenie zakładu należącego do mojej rodziny w jednym z opuszczonych budynków znalazłem pozostałości po niegdyś mieszczącym się tam laboratorium społem. Odkopałem ponad 70 pipet(1 zdjecie), 25 kolb 100ml(2 zdjęcie), 46 kolb 250ml(3 zdjęcie), 60 mniejszych pipet(4 zdjęcie), 74 pipety różnych grubości(5 6 i 7 zdjecie) i jeszcze duzo duzo wiecej. Chciałbym się was zapytać czy jest to coś warte? I jeśli tak to gdzie mogę to sprzedać. Z góry dzięki za pomoc i jeśli w złym dziale to umieściłem to przepraszam i proszę moderatorów o przeniesienie.   • Przez Antymateria
   W instrukcji obsługi sprzętu elektronicznego przeczytałam, że trzeba to czyścić izopropanolem. Dlaczego nie wspomniano o zwykłym etanolu, który jest tańszy i łatwiej dostępny? Poza tym etanol szybciej odparuje. Czy jeżeli tak zapisano w instrukcji, to znaczy, że trzeba ściśle tego przestrzegać, czy to nie ma znaczenia, którego alkoholu użyje się do czyszczenia? Czy mogę po prostu rozcieńczyć zwykły spirytus i użyć go do czyszczenia sprzętu? Etanol można kupić wszędzie, a gdzie można kupić izopropanol? Czy czystość związku w takim przypadku ma duże znaczenie? Czy izopropanol jest bardziej niebezpieczny od etanolu (czytałam, że jest wysoce łatwopalny)? Proszę o odpowiedzi na moje pytania.