HGH

Lekarski w Rzeszowie (i inne pytania ogólne)

5 posts in this topic

Witajcie,

Jestem zainteresowany lekarskim w Rzeszowie. Nie wiem o tym kompletnie nic, więc jeśli ktoś jest na tyle uprzejmy, proszę o informacje w pigułce czy zostanie ten kierunek otworzony i co o tym mówią ludzie z tego środowiska. 

Na jakiej zasadzie ocenia się jakość kształcenia na uczelniach medycznych? Która uczelnia na ten moment wypuszcza najlepiej przygotowanych lekarzy (i na podstawie jakiego wskaźnika)?

Czy mogę się przenieść z uczelni, gdzie zostanę przyjęty na podstawie dwóch przedmiotów, na uczelnię, gdzie przy rekrutacji do tego wymagany były trzy przedmioty (np. z Gdańska do Warszawy) i co jest wymagane, by przeprowadzić migrację?

Przy rekrutacji bierze się pod uwagę sumę z dwóch/trzech przedmiotów, więc po co na stronach typu "namedycyne" procenty w nawiasach (jako wyniki z biologii)?

Z wynikiem rzędu 82% z chemii i 92% z biologii mogę być spokojny o przyjęcie na wszystkie uczelnie dwukierunkowe, czy to za mało?

Jak zaokrąglane są wyniki procentowe z matury? Klasycznie czy na niekorzyść (w dół)? 81,66 ~82?

Pytania banalne, ale powtarzam - nie mam żadnego pojęcia o rekrutacji na ten kierunek. 

Pozdrawiam!

0

Na jakiej zasadzie ocenia się jakość kształcenia na uczelniach medycznych? Która uczelnia na ten moment wypuszcza najlepiej przygotowanych lekarzy (i na podstawie jakiego wskaźnika)?

Roznej. Wyniku LEKu. Ilosci i jakosci popelnianych prac. Perspektywy maja mieszany wskaznik bioracy pod uwage kilka rzeczy, w tym powyzsze. No i przede wszystkim 'to sie wie' ze srodowiska. Ale nie przykladaj do tego jakiejs nadmiernej wagi, bo lider sie zmienia co rok. :) Sa uczelnie, ktore prawie zawsze sa na podium, sa takie, ktore zawsze w ogonku - ale pytanie czy to sie przeklada na 'najlepiej przygotowanych lekarzy' jest otwarte, a odpowiedz twierdzaca.... coz, watpliwa.

Czy mogę się przenieść z uczelni, gdzie zostanę przyjęty na podstawie dwóch przedmiotów, na uczelnię, gdzie przy rekrutacji do tego wymagany były trzy przedmioty (np. z Gdańska do Warszawy) i co jest wymagane, by przeprowadzić migrację?

Mozesz generalnie. Zasady nie sa jedne, stale i w kazda strone takie same - uczelnia docelowa cos sobie wymysla. Niektore chca takiej a takiej sredniej, inne chca jednak poprawienia matury. Zreszta czego by oficjalnie nie chcialy jest to decyzja dziekana on a case by case basis, wiec trzeba po prostu dac z siebie ile sie da i probowac. :)

Przy rekrutacji bierze się pod uwagę sumę z dwóch/trzech przedmiotów, więc po co na stronach typu "namedycyne" procenty w nawiasach (jako wyniki z biologii)?

...to akurat chyba jest wyjasnione nawet na stronie, na ktorej to znalazles... To jest warunek. Jesli jestes na granicy, czyli masz dokladnie tyle punktow iles jest przed nawiasem [wezmy sobie jako przyklad 166(88), bedzie prosciej] - 166 - to w tym musisz miec co najmniej 88 z biologii. Jesli masz 167 to juz nic wiecej nikogo nie obchodzi.

Tutaj pytanie, ktorego sie nie podejme. Znalazles progi, umiesz dodawac i porownywac, ktora liczba jest wieksza jak sadze, wiec poradzisz sobie z tym pytaniem rownie dobrze jak ktokolwiek inny.

Jak zaokrąglane są wyniki procentowe z matury? Klasycznie czy na niekorzyść (w dół)? 81,66 ~82?

Zgodnie z zasadami zaokraglania, wiec tak, 81,(6) to bedzie 82.

0

Z wynikiem rzędu 82% z chemii i 92% z biologii mogę być spokojny o przyjęcie na wszystkie uczelnie dwukierunkowe, czy to za mało?

Masz rozum i godność człowieka?

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz