• 0
PawelB

Lektura medyczna

Question

Witam, napisałem w tym roku maturę z biologi i chemii, nie potrafię znaleźć teraz sobie miejsca w momencie gdy nie mam czego się uczyć. Poprosiłbym o jakieś ciekawe pozycje książkowe dt. Medycyny:)

0

18 answers to this question

• 0

Witam, napisałem w tym roku maturę z biologi i chemii, nie potrafię znaleźć teraz sobie miejsca w momencie gdy nie mam czego się uczyć.

Jeśli się nudzisz, bo nie masz czego się uczyć, to naucz się jakiegoś języka obcego albo szlifuj ten, który znasz dosyć dobrze. ;) Im wcześniej, tym lepiej.

0

• 0

Thorwald fajny, jest jeszcze "Kruchy dom duszy" z tej serii. Co do nauki - jak kolega polecam jezyki, najlepiej w praktyce. A co do wakacji to polecam nauczyc sie odpoczywac i organizowac sobie czas, bo na studiach jak sie nie widzi swiata poza nauka, mozna skonczyc w najlepszym razie u psychiatry.

0

• 0

Thorwalda mi się "Męska plaga" podobała, niektóre opisy mnie fizycznie bolały :D

"Chemia śmierci" Becetta - coś luźniejszego, dobry kryminał w klimatach antropologii sądowej.

"Paradoks trucizn" Timbrella - nie podręcznik, ale nie beletrystyka - o truciznach, trochę biologiczno-chemicznie, trochę ciekawostek historycznych z tego co pamiętam.

Ja przez wakacje chciałem trochę książek profesora Jerzego Vetulaniego poczytać - możesz znaleźć jego blog - o neurobiologii ale nie tylko, ogólnie ciekawa postać.

0

• 0

Jeszcze jedna prośba, czy jest ktoś wstanie podać książki poruszające zagadnienia dotyczące endokrynologi albo biotechnologi, które byłby napisane w miarę przystępnym języku :P

0

• 0

nie potrafię znaleźć teraz sobie miejsca w momencie gdy nie mam czego się uczyć

Zniszczony przez system? :D Jak cię to interesuje to spoko, trzeba się rozwijać w swojej dziedzinie, ale dla mnie to trochę brzmi jakbyś nie wiedział co robić z życiem jak nie ma przymusu, mentalność niewolnika :D Masz teraz być może najdłuższe wakacje w życiu, wykorzystaj to też na inne sposoby.
0

• 0

Jak nie wisi nad glowa nauka, to czytanie instrukcji obslugi miotly przestaje byc takie fascynujace. I nagle nie ma co robic z czasem. Wielu przez to przechodzilo, chociaz wsrod znajomych to raczej po pierwszych sesjach. Na szczescie z reguly to mija szybko i wakacje staja sie zbyt krotkie ^^

0

• 0

Po prostu zawsze zostaje mi czas wolny na jakąś ciekawą lekturę, a ostatnimi czasy czytanie książek biologicznych daje mi sporą satysfakcję.

0

• 0

"Komplikacje. Zapiski chirurga o niedoskonałej nauce" Atula Gawandego też są godne polecenia.

"Oko umysłu" Oliver Sacks - jak ktoś lubi neurologię i psychiatrię ^^

Ogólnie to polecam wszystkie książki Olivera Sacksa

Dla żądnych mocnych wrażeń: Scott Carney "Czerwony rynek" - autentyczny reportaż dotyczący nielegalnego handlu krwią, narządami, tkankami etc. na świecie. Mocne, ciężkie, ale polecam. Doskonale przedstawione problemy bioetyczne współczesnego świata.

0

• 0

Polecam z całego serca książki Chirurg i Dawca autorstwa Tess Gerritsen. Bardzo wciągające opowieści! Dużo medycznych opisów, co dla mnie na wielki plus.

0

• 0

"Komplikacje. Zapiski chirurga o niedoskonałej nauce" Atula Gawandego

Kolejne jego ksiazki nie az tak, ale tez dobre. Podpisuje sie pod ta polecanka.

ciekawą beletrystykę z wątkami medycznymi

Noah Gordon - Medicus, kolejne czesci tez. Historyczno-medyczno beletrystyka. Hmm. Moze jeszcze thrillery medyczne Cooka, chociaz z tym sie nie pokochalem osobiscie. :)
1

• 0

A jakąś ciekawą beletrystykę z wątkami medycznymi ktoś może polecić?

Thrillery medyczne Robina Cooka. Mi osobiście spodobały się te z serii o Jacku Stapletonie i Laurie Montgomery :)

0

• 0

Bardzo lubię książki medyczne, i około medyczne :D

Znam większość Thorwalda, brakuję mi tylko paru, "Chemia śmierci" Becketta super (zresztą ja połykam kryminały :D ), Atula Gawandego mam na razie tylko "Komplikacje" ciekawe i prowokujące do rozmyślań. Czytałam obszerne fragmenty "Mężczyzny który pomylił swoją żonę z kapeluszem" (Oliver Sacks ) i mam "Przebudzenia" ale mi matka zabrała :/ jeszcze nie czytałam..jeśli wszystkie jego książki są napisane podobnie do "Mężczyzny który.." to kupuje w ciemno XD

Kolejne jego ksiazki nie az tak, ale tez dobre. Podpisuje sie pod ta polecanka.

Noah Gordon - Medicus, kolejne czesci tez. Historyczno-medyczno beletrystyka. Hmm. Moze jeszcze thrillery medyczne Cooka, chociaz z tym sie nie pokochalem osobiscie. :)

Czytałam "Medicusa" o innych częściach opinie są różne.. któreś możesz polecić?

co tam mogę czego nie było... Erich Segal "Doktorzy" znalazłam na przecenie za grosze, bardzo przyjemne do poczytania..mam chyba jakieś głębsze sympatie do książek gdzie losy bohaterów śledzimy od dzieciństwa, potem szkoła i studia medyczne, praca i życie :D chętnie bym poczytała inne książki autora, choć nie dziejące się już niestety w środowisku medycznym.

Dla wytrwałych i tolerujących dużo faktów historycznych polecam "Stulecie Detektywów" Thorwalda i drugą część "Godzinę" dostaniecie np. rozdział o rozwoju toksykologii i medycyny sądowej.

Posiadam też "Jak nie umrzeć" autorstwa Doktor Jan Garavaglia znaną jako Doktor G.

Fajnie się czyta książki Mary Roach, ja czytałam "Gastrofaze"

Mam jeszcze sporo książek które się tu nie pojawiły..jak znajdę dodam :)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz