• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

lilow

Użytkownicy
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O lilow

 • Tytuł

 • Urodziny

Informacje profilowe

 • Płeć
  Kobieta
 1. To nie fair. Mamy wolnosc słowa i wyboru. Gorzej szkodzą leki, to istna trucizna. Zioła nie są szkodliwe, chyba że ktos pije herbate z ziół i z mieszanką sromotnika, żartem mówiąc;) Ziołowe napary do picia i kąpieli są skuteczne. człowiek powinien miec wybór co kupuje, nie moze miec narzucone z góry, ze moze kupowac tylko leki!
 2. To kontrowersyjna sprawa. Nie jestem za klonowaniem ludzi, bo kazdy jest jedyny i niepowtarzalny. Ale czy nie moznaby było wykorzystac klonowania np w stomatologii czy kardiologii? Np serce lub ząb? To fajna sprawa klonowac nasze własne organy, które się zepsuły;/
 3. O dobroczynnych zaletach miodu kazdy wie, ze ma vitaminy i jest dobry na choroby, na gardło, na sucha skore itp ale to rowniez wspaniały specyfik na USTA! zimą usta pekają, są suche, bo są zbudowane z naskórka, są cienkie! warto na noc na 5-10 minut nałozyc warstwe miodu! nawilży i odżywi nasze usta. Zostaną dłużej jędrne i młode!
 4. Naukowcy wykryli,że picie regularne herbaty czarnej z cytryna powoduje, ze wytracone zwiazki powoduja choroby starcze u czlowieka np alzchaimer i parkinson. Jesli chcemy uzyskac duze dawki vitaminy C, to wbrew pozorom cyrtyna ma je najmniej.. najwiecej ma kiwi, kapusta biała i owoce aceroli, dzika róża. warto o tym wiedziec w trakcie zimy, gdy domena sa przeziembienia!
 5. Z tym każdy kojarzy/kojarzył biologię Pleśń najłatwiej wyhodowac na chlebie.. Nadal sie to praktykuje? Czy teraz jest to hodowla online:)?
 6. za moich czasów stosowany i polecany. Zbierało się rośliny z łąki, a potem odgadywało z nauczycielem i samemu co to jest itp. Taka botanika z natury. A dziś? w gimnazjum podst super sprawa, taka prawdziwa biologia. Co myślicie? Jak to teraz wygląda?
 7. Kojarzony i wykorzystywany w geodezji Ale powiem wam szczerze, że w 21 wieku mógłby byc i na lekcji geografii. Człowiek ze szkoły musi wyjsc z pewną przydatną wiedzą np obsługa niwelatora, odczytywanie łaty, punktów tzw reperów. Moze wiecej ludzi poszłoby na geodezję potem? A to konkretny zawód. Geografia byłaby ciekawsza i przydatna. Mierzy się teren, działkę itp. Szkoła musi uczyc przydatnych rzeczy. Ukształtowanie terenu jest jednym z elementów struktury ziemi, a o tym też uczy się na geografii.
 8. Mam na myśli jakie zajęcie? Ja uwielbiałam zadania związane z odczytywaniem miast, przylądków na podstawie długości i szerokości geograficznej lub na odwrót mając te 2 dane, odczytać jakie to miasto, miasto zagraniczne itp. Można pokochać geografię napiszcie wasze ulubione zajęcia:)
 9. Dziękuje za poparcie Myślicie, że to zmienią? że ludzie oświaty to zmienią? To tak jakby kazać dzieciom wykuć zegarek godziny na pamięć bez pokazywania zegarka;/ Tak samo jest z geografią. Geografia to nauka i sprawdziany ale z mapą! Odczytywanie mapy! N
 10. myślę, że nalezy się reforma oświaty. Kiedyś ogólna wiedza była przydatna dziś trzeba konkretów. Humanistka? Niech żyje tylko językiem, polskim, historią. I będzie specem. Po co jej chemia. Ja się z tym zgadzam Chemik? Niech żyje tylko chemią, fizyką, matą, bo to się łączy. Na co mu wiersze? Szkoda czasu. Ma byc specem chemii jak najszybciej. 1-2 góra 3 lata. Na co 5 lat i zero.. odbiegliście trochę od tematu skupcie się na wadach i zaletach.
 11. Plusy są takie, że w niektórych szkołach te minusy nie występują czyli są plusami, bo wszystko jest na odwrót czyli sprzęt, małe gruoy itp zastosowałam skrót myślowy, bo znam takie szkoły. Moja też taka była, że wymienione minusy nie występowały czyli były plusami, bo wszystko było pozytywne. I dziwię się, że w naszej erze, takiej niby nowoczesnej, gdzie jest niż demograficzny-mniej dzieci, a nauka jak z 19 wieku;/// na biologii. Mam nadzieję, że teraz jest to zrozumiałe. Szkoda, że tak mało osób się wypowiada... Najbardziej doskwiera brak sprzetu typu mikroskop, hodowle.
 12. Byłam na biol-chem, ale miareczkowanie poznałam dopiero na studiach. Wiem, że w technikum chemicznym występuje. A szkoda, bo miareczkowac cos przy aparaturze do miareczkowania i na ocene, zaliczenie, to miła i fajna sprawa. Człowiek czuje się jak chemik! jak wy to wspominacie:)? Lubicie miareczkowanie? Liczy się refleks, bo mozna dodac czegoś za duzo, odkręcając za dużo korbki;)
 13. Szkoda, że mało osób się wypowiedziało. Ale to straszne co piszecie! Chemik, który boi się odczynnika????? Chemik wie co będzie zanim wykona reakcję i się nie boi, bo wie co się z czym łączy. Np pamiętaj chemiku młody zawsze wlewaj kwas do wody...Dobrze pamiętam? Bo inaczej byłby wybuch kwasu..Ale to moje zamierzchłe czasy podst. I muszę powiedzieć, że doświadczeń było wiele. Robił je uczen na forum klasy, najpierw nauczyciel. Gdzie ci wielcy chemicy?? Szkoda, wielka szkoda. Pieniądze..No cóż, a sponsorzy? A komitet rodzicielski, ja myślę, że z tego warto zakupic coś dla chemiików;)
 14. Każdy mówi o sylwestrze, studniówce, ale nikt o karnawale. Lubicie? Bywacie? Organizujecie w 2012? To fajna tradycja, która gdzieś zanika. A szkoda. bal maskowy, bal z kotylionami, za moich czasów praktykowany. I miłe wspomnienia zostały. Kolejny powód do zabawy. Do przebieranki, maskarady i wesołej zabawy z przyjaciółmi. Miłego Karnawału1
 15. ciekawy temat. To zależy od psa, jego genów, wrodzonej odporności. Ja zauważyłam, że jak sucho lub człowiek kicha ma katar, to i papuga kicha i piesek. Albo jak zmarznie to kicha, więc pies tak jak człowiek reaguje na zmiany temp. i zarazki.