• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

lushia

Użytkownicy
  • Zawartość

4
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O lushia

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Mam parę pytań, będę niezmiernie szczęśliwa, jeśli ktoś odpowie na cokolwiek 1. Jak naprawdę jest z uznaniem tytułu LEKARZA dentysty w innych krajach? Słyszałam, coś przeczytałam, że uznają samego dentystę, natomiast kwalifikacji lekarza nie. Powiedzmy, że z Europy interesuje mnie tylko UK, poza tym Ameryka Północna oraz Australia i Oceania. Jak nikt nic nie wie o tych konkretnych krajach to zadowolę się KAŻDĄ informacją, naprawdę ciężko mi znaleźć konkrety, może szukam nieodpowiednio 2. Teoretycznie, czy jest w ogóle możliwość migracji z uczelni medycznej w Polsce, na uczelnie zagraniczną? Jak ktoś jest w stanie polecić jakiekolwiek dokumenty, w których mogę się dowiedzieć nareszcie jakiś konkretów to bardzo proszę Pozdrawiam
  2. Wie ktos, czy da sie przeniesc z lek - dent na PUMie na inny uniwersytet medyczny? Najbardziej by mnie SUM interesowal
  3. O dziękuję. a na zadanie 2 gdyby ktoś mógł zerknąć?
  4. Mam tu dwa zadania, w których proszę o pomoc. 1.do reakcji syntezy amoniaku zastosowano stechiometryczną mieszaninę azotu i wodoru o masie 25,5g. stwierdzono, że po zakończeniu reakcji w układzie znajduje się 1g wodoru. oblicz wydajność reakcji w opisanych warunkach. odpowiedź 78%, mnie to za nic nie wychodzi. z prawa zachowania masy wyliczyłam, że amoniaku powstaje 12,25g, w czym n2 było 6,375g, ale wychodzą jakieś bzdury. 2.masa próbowki z caco3 wynosiła 5g. probówke poddano prażeniu. a)prażenie przerwano gdy zawartośc procentowa cao w mieszaninie ciał stałych wynosiła 12,3%. oblicz masę caco3 po wykonaniu doświadczenia. b)prażenie przerwano kiedy sumaryczna liczba moli atomów tlenu wchodzących w skład caco3 i cao wynosiła 0,08 mol. oblicz skład procentowy ciał stałych w probówce (43) caco3 i 67% cao) w tym drugim a) nie jestem pewna czy tak może być, ale wyliczyłam że 12,3% z 5g to będzie 0,62g CaO które powstało. z tego proporcjami ile caco3 musiało więc przereagować - 1,1g i mój wynik końcowy to 3,9g=4g zgadza się z odpowiedziami tylko nie wiem czy ten sposób dobry? co do b) to srednio wiem jak zacząć