• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

madziula

Użytkownicy
  • Zawartość

9
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O madziula

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Pierwszą część zdania mamy identyczną...Może dobry znak i zaliczą tez taką odpowiedź? Dla mnie ogólnie taka odpowiedź na to zadanie jest najbardziej logiczna, inaczej bym nie umiała tego uzasadnić...
  2. Ech, zobaczymy, teraz już mogę tylko czekać...Dzięki za odpowiedź
  3. Moja odpowiedź brzmiała: A i D oraz a i d ponieważ najwięcej było osobników potomnych o tych parach alleli... Matko Boska, nigdy nie miałam problemów z genetyką, wręcz ją uwielbiałam, a tu tyle wątpliwości. :/
  4. Ja też dałam konsumeci I rzędu, ale uzasadnienie takie: "Są konsumentami I rzędu ponieważ zjadają bakterie, które stanowią pierwsze ogniwo troficzne w tym łańcuchu pokarmowym"
  5. Ja napisałam etap I zewnętrzne - ektoderma etap II wewnętrzne - endoderma A na pytanie o brak układu oddechowego: Są to zwierzęta prymitywne, które oddychają całą powierzchnią ciała, nie przeprowadzają złożonych czynności życiowych więc nie zużywają energii i tlenu. Ech, dziwne zadanie...
  6. Napisałam jakoś tak: "Tak jak powyżej, ale suche nasiona zamiast kiełkujących "
  7. Ja to w ogóle nie ogarniam, co to za hieroglif ktoś strzelił w tym zadaniu. Polecenie powinno brzmieć" Zgadnij, co sobie narysowałem". To ma być sprawdzanie wiedzy? No żenada po prostu jak dla mnie. Mi to w ogóle na chromosom nie wyglądało, poczułam się jakby, z nas, maturzystów przy tym zadaniu idiotów zrobili.Ja napisałam że gameta pierwsza ma 4 chromatydy zamiast 3, a druga ma 6 chromatyd zamiast 3, ale to pewnie raczej na pewno mi nie uznają...:/
  8. Ciekawe czy samo dobór naturalny by przeszło.. Bo często jest tak, że jest na przykład w poleceniu: "Podaj rodzaj doboru naturalnego" i wtedy trzeba konkretnie, a czasami "Podaj rodzaj doboru" to chyba często w kluczach było dobór naturalny i w nawiasie dopisane np kierunkowy... Tak więc zastanawiam się czy odpowiedzią dobór naturalny się zadowoli egzaminator, no bo w sumie to prawda jest że naturalny?
  9. Czyli jeśli napisałam w próbie kontrolnej suche nasiona grochu umieszczone w kolbie, to powinno przejść?