• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

malgosi35

Użytkownicy
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Licznik lajków.

O malgosi35

 • Tytuł

 • Urodziny

Informacje profilowe

 • Płeć
  Kobieta

Ostatnie wizyty

2 156 wyświetleń profilu
 1. Nie jest to normalne ale rodzice nie musieli być spokrewnieni. Zresztą nadwzroczność=niedowidzenie (+8) więc wychodzą dwie wady, obie zwiazane są z symetrią oka i jego układów optycznych więc mogą się wywodzić w jednej pierwotnej ich przyczyny i mogą być całkowicie niezwiązane ze zjawiskiem dziedziczenia a z czynnikami środowiska w okresie płodowym gdy kształtowały się oczy.
 2. UuHhTtXxLlBb na chromosomie III np. UuHh - sprzężone na chromosomie V pn. TtXxLl - sprzęzone na innym chromosomie Bb - dziedziczące się niezlaeżnie Gamety(brzy założeniu braku C-O: UHTXLB UHTXLb UHtxlB UHtxlb uhTXLB uhTXLb uhtxlB uhtxlb Jeśli w odpowiedziach jest bez Bb to: UHTXL UHtxl uhTXL uhtxl
 3. Stosunek fenotypowy rozszczepień 1:1 XBXB*XbY F1: .........XB Xb......XBXb - szylkretowe samice Y........XBY - rude samce !!! W tym typie zadania patrzy się raczej na rodzaj potomstwa a nie na ich ilość i możliwe rozszczepienia. Mają być rude i szylkretowe - i ...są. Przy 4 kociakach raczej trudno o sensowne rozszczepienie. Np. wszystkie mogły urodzić się rude przy tych genotypach rodziców. Trzeba by mieć do dyspozycji więcej potomstwa by móc coś powiedzieć o rozszczepieniu cech.
 4. LOQ - to limit oznaczalności. I masz podany ten limit dla danego pierwiastka. Czyli u ciebie tak jak by ichnie było Tu masz normy http://prawo.ekologia.pl/Prawo_ochrony_srodowiska/doc/WDU20021651359/1/Rozporzadzenie_w_sprawie_standardow_jakosci_gleby_oraz_standardow_jakosci_ziemi.html#t1 As masz w mikrogramach a w normach masz w mikrogramach więc nie przekraczasz Klasa zawartości Fe – wszystkie gleby mineralne Niska <700 Średnia 700-3800 Wysoka >3800 w g/kg gleby
 5. Albo w zadaniu były podane geny i wskazówka że C i F są sprzężone.
 6. a któryś z 44 autosomów zawiera 2 allele określonego genu? (oczywiście chodzi o niezmutowane)
 7. A czasami jest tak, że 10 lat temy były 2-3 gatunki a dziś są podgatunkami --------> bo ktoś zmienił systematykę 10 lat temu Medicago sativa +Medicago falcata=Medicago media Dziś: Medicago sativa ssp. sativa + Medicago sativa ssp. falcata = Medicago sativa ssp. media A wszystko dlatego bo sativa i falcata to autoalloploidy segmentalne
 8. A ja robię piwo sama i jest super. Jak jest impreza to idzie właściwie tylko swojskie, no chyba że się skończy. Jak ma się już sprzęt to wychodzi średnio 4 zł za litr.
 9. Mój kolega, chemik, miał fajnie rozrysowane kolejne rozcieńczenia przy tworzeniu leków homeopatycznych i swoje stwierdzenie ,,ab tem'' - ,,bzdura''. Pewnie przekonało by to największych entuzjastów homeopatii.
 10. To np. występowania genów letalnych
 11. Jak długo może trwać bezgłos, związany prawdopodobnie z współistniejącym przeziębieniem, zapaleniem oskrzeli z początkami zapalenia płuc?
 12. A badasz w warunkach uprawy polowej? To jest jakaś plantacja? A może uprawa amatorska?
 13. http://bomax.botany.pl/pubs/data/article_pdf?id=2510
 14. Trzeba tu pamiętać o fitoestrogenach. Może ich działanie nie jest spektakularne to jednak udowodnione i jest wiele publikacji na ten temat.
 15. Translokacja zrównoważona na 9 chromosomie na ramieniu p, fragmentu z ramienia q chromosomu 22. Czyli przybyło na 9 a ubyło na 22