• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Marcella

Matura
  • Zawartość

93
  • Ostatnia wizyta

• Days Won

1

Marcella last won the day on 18 Kwiecień 2015

Marcella had the most liked content!

Reputacja

5 Licznik lajków.

O Marcella

• Tytuł

• Urodziny 13.06.1995

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    Medycyna, Chemia Organiczna, Klasyka kina

1. Ktoś ze starą maturą już sprawdził?
  2. Wow ja zgubiłam login woec sprawdzę dopiero w szkole ale patrzę wyniki niezłe. Gratuluję☺
  3. AAA też się denerwuje, to moje drugie podejście, nie poszłam na studia w tym roku żeby poprawić maturę, oczywiście z zamiarem dostania się na leka, ale chyba ten rok był mi bardzo potrzebny, bo zdałam sobie sprawę, że wolę studiować stomę niż lek, także Białystok/Szczecin, ale boję się że się nie dostanę i znowu kicha przed samą sobą i wszystkimi tj. rodziną, znajomymi.
  4. to stomatologiem jest po lekarskim ?
  5. Ostatnio jak byłam u stomatologa na jednych z drzwi wisiała plakietka, na której napisane było imię i nazwisko jednego z lekarza oraz to że jest stomatologiem, a zarazem wenerologiem, czy trzeba wtedy skończyć lekarsko-dentystyczny i lekarski czy dostać zdać jakieś dodatkowe egzaminy?
  6. Moja znajoma 5 raz w tym roku zdawała maturę a jest chyba na 1 albo 2 roku lekarskiego niestacjonarnego, a warunkiem przepisania jest dostanie się na kierunek, czyli poprawa matury.
  7. Jeżeli ktoś lubi filmy lat 50, to wczoraj obejrzałam "Asfaltową Dżunglę" polecam
  8. odpoczywajcie, od października nie będzie już tak kolorowo, a jak nie wiecie co to zastanówcie się, czy jest coś co chcielibyście osiągnąć i macie na to 4 miesiące ja np. oprócz obowiązków staram się przeczytać wszystkie części gry o tron 800+ stron jeden tom
  9. tlen jest słabo rozpuszczalny w wodzie bo jest niepolarny CO2 też jest niepolarny więc jest słabo rozpuszczalny w wodzie " podobne rozpuszcza się w podobnym"
  10. Były już dziesiątki tematów o tym i setki odpowiedzi. Na maturze punktów nie tracisz za pisanie strzałek w 1 stronę, jeżeli reakcja jest odwracalna, dlatego najbezpieczniej zawsze pisać w jedną, natomiast jeżeli reakcja jest nieodwracalna i napiszesz „⇄” spowoduje utratę punktów.
  11. dzięki temu jon H+ ma dublet elektronowy a NH3 dalej oktet, czyli cząsteczka jest stabilna. Bo to wodorosól, czyli dodatkowy jon H+ , który zmniejsza pH , nie wiem ja to widzę tak. HSO4- + H2O -> OH- + 2H+ +SO42- widać przewagę H+
  12. Bo węgiel ten tworzy 4 wiązania. 1 wiązanie = 1 wartościowość. Może chodziło ci o stopień utlenienia ?
  13. Ale w 2 okresie nie ma podpowłoki d więc nie mogą.
  14. Ja dalej nie rozumiem tego zadania, przecież jony Fe3+ mogą reagować i z SO42- i Cl-